Szkolenia on-line czy stacjonarne – które są lepsze?

szkolenia online czy stacjonarne
Udostępnij:

Chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? Rozważasz opcję uczestnictwa w szkoleniu stacjonarnym lub on-line? Poniżej przyjrzymy się obu tym opcjom – na bazie tych wskazówek podjęcie decyzji o wyborze formy szkolenia powinno być prostsze!

  1. Szkolenia on-line – u kogo się sprawdzą?
  2. Szkolenia stacjonarne zapewniają bezpośredni kontakt z prowadzącym oraz innymi kursantami
  3. Wybierz najlepszą dla siebie formę szkolenia!

Szkolenia on-line – u kogo się sprawdzą?

Prawdą jest, że w natłoku codziennych obowiązków wygospodarowanie czasu uczestnictwo w kursach może być problematyczne. Konieczność dojazdu do placówki, stawienie się w ściśle określonym terminie – to wszystko sprawia, że część osób, która jest chętna do poszerzania wiedzy i podnoszenia kompetencji może mieć trudność w skorzystaniu ze szkolenia. Warsztaty online otwierają z kolei furtkę wszystkim osobom, które są otwarte na pogłębienie swoich umiejętności bez względu na to, gdzie się znajdują! Lokalizacja kursanta nie ma tu żadnego znaczenia – liczy się zaangażowanie i dostęp do internetu. Dzięki temu oszczędzasz czas na dojeździe do placówki, dołączasz do spotkania w pełni komfortowych, znanych Ci warunkach.

Sprawdź dostępne terminy kursów on-line i wybierz coś dla siebie!

Szkolenia stacjonarne zapewniają bezpośredni kontakt z prowadzącym oraz innymi kursantami

W opozycji do kursów on-line znajdują się szkolenia przeprowadzane w formie stacjonarnej. Ich atutem jest szansa na interakcję z innymi uczestnikami. To doskonała opcja do nawiązywania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń. Jeżeli lepiej odnajdujesz się na takiej sali szkoleniowej i masz większą motywacją w grupie – wówczas warto zainteresować się uczestnictwem w formie stacjonarnej. To także pewien powiew świeżości i możliwość nabycia wiedzy w nowych, bardziej komfortowych warunkach. Jeżeli np. w swojej przestrzeni domowej masz sporo dystraktorów, które mogłyby utrudniać Ci aktywne uczestnictwo w szkoleniu (choćby w postaci angażujących dzieci) – wówczas stacjonarna forma pozwoli Ci w pełni skupić się czerpaniu wiedzy.

Wybierz najlepszą dla siebie formę szkolenia!

Powyższy poradnik powinien pozwolić Ci dobrać najlepszą dla siebie wersję szkolenia. Punktem wyjściowym powinno być określenie swoich potrzeb, oczekiwań i predyspozycji. Warunki domowe dla jednych są idealnym środowiskiem do samokształcenia, dla innych – wręcz przeciwnie. Kluczem będzie tutaj dobranie odpowiedniej dla siebie formy. Warto także pamiętać, że nigdy nie jest za późno na podnoszenie swoich kompetencji!