Jak budować markę własną jako nauczyciel? Sprawdź!

Udostępnij:

Wizerunek ma ogromne znaczenie nie tylko ze względu na szacunek w branży, ale przede wszystkim szansę na zdobycie wymarzonego stanowiska czy rozwój. W ostatnich latach przywiązuje się do niego coraz większą uwagę. Czym właściwie jest budowanie marki osobistej? Jak stawiać pierwsze kroki?

Spis treści:

  1. Dlaczego budowanie marki własnej nauczyciela jest ważne?
  2. Budowanie marki osobistej nauczyciela – pierwsze kroki
  3. Marka osobista nauczyciela – korzyści

Dlaczego budowanie marki własnej nauczyciela jest ważne?

Zbudowanie pozytywnego wizerunku jako specjalisty niesie ze sobą szereg przywilejów, z których można będzie korzystać. Przede wszystkim, co jest szczególnie istotne, marka osobista nauczyciela to podniesienie wartości na rynku pracy. Pozwala więc na wybranie stanowiska, które będzie lepiej opłacalne, ale także da możliwość dalszego rozwoju już w trakcie wykonywania codziennych obowiązków zawodowych. Dla wielu to także szansa na to, by zostali dostrzeżeni przez potencjalnego pracodawcę, czy firmę, która chciałaby nawiązać współpracę. Oczywiście niesie to możliwość posiadania dodatkowych źródeł utrzymania jak korepetycje, prowadzenie wykładów, czy przygotowanie do określonych egzaminów. To niezwykle istotne, gdyż dla wielu nauczycieli to droga do sukcesu, która pozwoli na spełnienie marzeń, satysfakcję z wykonywanej pracy i przede wszystkim przekonanie, że obrana droga jest tą odpowiednią. 

Budowanie marki osobistej nauczyciela – pierwsze kroki

Pierwsze kroki bywają zwykle trudne, jednak często okazuje się, że jedyną trudnością jest przygotowanie planu działania, a następnie trzymanie się go. Warto więc przygotować sobie misję, ale także grupę docelową, gdyż na podstawie tych danych można będzie zrobić listę zadań, które chcemy zrealizować. Dla wielu pomocnym punktem jest wpisanie swojego imienia i nazwiska w Google, co pozwoli na weryfikację tego, co mogą przeczytać potencjalni zainteresowani. Budowanie marki osobistej nauczyciela to nie tylko zadbanie o profile w mediach społecznościowych, ale także posiadanie ich i prowadzenie na portalach branżowych. Przygotowanie „terenu”, ale także opowiedzenie czegoś więcej o sobie może być wspaniałym krokiem do tego, by zdobyć pierwszych zainteresowanych. Warto mieć cel i dążyć do realizacji krok po kroku.

Marka osobista nauczyciela – korzyści

Własny rozwój to możliwość spełniania marzeń, zarabiania większych pieniędzy, ale przede wszystkim satysfakcja z prowadzonych działań. Marka osobista nauczyciela to szansa na sukces. Szkolenia online dla nauczycieli pozwalają na rozwój dokładnie w tym kierunku, który chcemy. Warto wybierać je mądrze, gdyż mogą wpływać na kształtowanie ścieżki zawodowej. Zapoznaj się z naszą ofertą!