Ciekawe zabawy dla dzieci w szkole. Pomysły

Udostępnij:

Jeżeli na co dzień pracujesz z dziećmi, z pewnością zdarzyło ci się zastanawiać, jakie zabawy wymyślić, aby zaktywizować podopiecznych. Nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę, to jedna z efektywniejszych form. Przygotowaliśmy dla ciebie kilka ciekawych propozycji, które z powodzeniem wykorzystasz w trakcie zajęć.

Spis treści:

  1. Ciekawe zabawy dla dzieci w szkole
  2. Ciekawe zabawy dla dzieci w świetlicy
  3. Ciekawe zabawy dla dzieci w szkole podstawowej

Ciekawe zabawy dla dzieci w szkole

Jesteś nauczycielem i szukasz propozycji na ciekawe zabawy dla dzieci w szkole? Z pewnością bez względu na wiek pobudzanie podopiecznych poprzez kreatywne i atrakcyjne pomysły to jedno z lepszych rozwiązań, które warto wykorzystać. Na jakie zabawy się zdecydować? W dużej mierze uzależnione jest to od obszaru oraz rezultatu, który chcesz uzyskać. Wszystkie elementy rysunku będą doskonałe, aby pobudzić u dzieci kreatywność, nauczyć je myślenia przestrzennego oraz zadbać o rozwój zdolności manualnych. Dla pobudzenia poszczególnych obszarów mózgu idealnym rozwiązanie  będzie zabawa polegająca na rysowaniu poszczególnych przedmiotów lub elementów przyrody przeciwną ręką niż ręka dominującą. Spróbuj tej metody z twoimi podopiecznymi.

Ciekawe zabawy dla dzieci w świetlicy

Oczywiście tak, jak w klasie podczas prowadzonych zajęć lekcyjnych, tak samo w świetlicy, w której dzieci oczekują na powrót do domu, warto zadbać o uatrakcyjnienie ich czasu. Ciekawe zabawy dla dzieci w świetlicy mogą być nieco bardziej rozbudowane. Możesz pozwolić sobie na aktywność ruchową? Wykorzystaj popularne i sprawdzone metody na ćwiczenie koncentracji i bystrości umysłu. Ciepło zimno, czyli propozycja na szukanie schowanych przedmiotów lub powódź, w której dzieci na konkretne hasło muszą znaleźć schronienie, dają mnóstwo zabawy, a dodatkowo dbają o rozwój.  

Ciekawe zabawy dla dzieci w szkole podstawowej

Ciekawe zabawy w szkole podstawowej to jedna z lepszych opcji na pobudzenie uczniów do działania. Wykorzystaj je również jako przerywnik w dotychczasowych zajęciach, nie rezygnując z nauki. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze możesz mieć odpowiednie narzędzia do tego, by przeprowadzić właściwe aktywności. W tym z pewnością pomogą ci specjalne przygotowane szkolenia dla nauczycieli. Te nie tylko podniosą twoje kompetencje. Przygotowany certyfikat ukończenia kursu pracy z dziećmi będzie stanowić uzupełnienie teczki, która złożysz, ubiegając się o awans zawodowy. Skorzystaj z przygotowanej propozycji i zadbaj o poszerzanie umiejętności, co z pewnością przełoży się na lepszą pracę z uczniami.