Ocena neuromotoryczna odruchów pierwotnych i posturalnych, będących fundamentem rozwoju dziecka

Szkolenie skierowane jest do terapeutów, pedagogów, nauczycieli, studentów kierunków pedagogicznych, logopedów, neurologopedów i terapeutów integracji sensorycznej. Celem szkolenia jest wyjaśnienie istoty i charakterystyki zaburzeń neuromotorycznych, mającymi wpływ na funkcjonowanie, rozwój i naukę dziecka.

💰Cena 650 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1. Odruchy pierwotne – istota i znaczenie dla rozwoju.
 2. Rozwój sensoryczno – motoryczny.
 3. Wzorce ruchowe.
 4. Nieprawidłowości w obszarze odruchów pierwotnych.
 5. Odruchy a rozwój sensoryczny.
 6. Odruchy pierwotne: analiza, funkcje, konsekwencje przetrwałych odruchów, testy diagnostyczne i ćwiczenia wygaszające.
 7. Przekształcanie odruchów pierwotnych w posturalne.
 8. Reakcje prostowania - istota, funkcje i testy diagnostyczne.
 9. Reakcje równoważne - istota, funkcje i testy diagnostyczne.
 10. Niedojrzałość neuromotoryczna – istota, przyczyny, objawy i znaczenie.

Korzyści: Uczestnik szkolenia zapozna się z istotą i przyczynami deficytów wynikających z nieprawidłowego rozwoju neuromotorycznego. Zaprezentowane zostaną testy diagnostyczne odruchów pierwotnych i posturalnych oraz strategie ich integracji.

Materiały: Każdy uczestnik szkolenia otrzyma materiały szkoleniowe drukowane, certyfikat oraz przerwy kawowe.

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • Warszawa 1 czerwca 2024 r. (10:00 - 18:00)
 • Warszawa 5 października 2024 r. (10:00 - 18:00)
 • Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia,

  Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Magdalena Kosiń - fizjoterapeuta, logopeda, terapeuta i diagnosta zaburzeń integracji sensorycznej, terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki, diagnosta i terapeuta zaburzeń rozwojowych. Ponadto od 12 lat prowadzi Polską Szkołę Sobotnią w Wielkiej Brytanii. Od 18 lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie. Jej pasją zawodową jest praca z dziećmi z zaburzeniem rozwoju. Ukończyła liczne szkolenia specjalistyczne i zawodowe w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Od wielu lat jest szkoleniowcem. Prowadzi liczne szkolenia stacjonarne i online dla specjalistów, terapeutów i nauczycieli. Nie zapomina również o rodzicach, dla których organizuje darmowe konsultacje i szkolenia. Służy im radą i pomocą, aby lepiej zrozumieli swoje dzieci. Swoją pracę kieruje jednak głównie do dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi i problemami. To dzieci są dla niej najważniejsze. Założycielka i właścicielka Gabinetu Terapeutyczno – Szkoleniowego „Puzzle Szkolenia i Terapia” w Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje nad książką na temat autyzmu, która ma być poradnikiem dla rodziców tych dzieci.