Joga dla dzieci jako pomysł na innowację pedagogiczną – na zajęcia ruchowe, logopedyczne i nie tylko

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • Warszawa 9 grudnia 2023 r. (09:00 - 14:00)
 • Wrocław 16 grudnia 2023 r. (09:00 - 14:00)
 • Wrocław 16 grudnia 2023 r. (09:00 - 14:00)
 • Katowice 13 stycznia 2024 r. (09:00 - 14:00)
 • Poznań 13 stycznia 2024 r. (09:00 - 14:00)
 • Wrocław 13 stycznia 2024 r. (09:00 - 14:00)
 • Poznań 20 stycznia 2024 r. (09:00 - 14:00)
 • Kraków 27 stycznia 2024 r. (09:00 - 14:00)
 • Warszawa 3 lutego 2024 r. (09:00 - 14:00)
 • 💰Cena 450 zł

  Proponujemy zabrać wygodny strój oraz matę. Podczas szkolenia uczestnicy wezmą w nim aktywny udział. Poznają podstawowe asany, zabawy jogowe oraz metody relaksacyjne. Będą mieli okazję uczestniczyć podczas lekcji jogi oraz zapoznają się z przyborami, które można wykorzystać podczas praktyki.

  Odbiorcy: Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, wychowawców, a także osób, które pragną zapoznać się z jogą dla dzieci.

  Celem szkolenia jest przekazanie przyczyn, dla których warto ćwiczyć z dziećmi jogę, wskazanie problemów współczesnego przedszkolaka i ucznia oraz jak joga wpływa na funkcjonowanie dzieci. Po szkoleniu uczestnik będzie znał zalety jogi dla dzieci, zapozna się z podstawowymi pozycjami w jodze, zabawami „jogowymi”, ćwiczeniami oddechowymi oraz relaksacyjnymi. 
   
  Opis: Obecne czasy spowodowały, iż nie tylko dorośli żyją w ciągłym pędzie i stresie, ale również dzieci. Ponad to era smartfonów i laptopów zamknęła je w wirtualnym świecie, czemu nie sprzyja aktualne nauczanie. Dzieci są zdekoncentrowane i przebodźcowane jak nigdy przedtem. Nie potrafią się wyciszyć i „zatrzymać na tu i teraz”. Ratunkiem jest joga, która uspokaja organizm, wycisza go i uczy cierpliwości i koncentracji. Reguluje oddech i pogłębia go. Co więcej jest lekarstwem dla ciała. Każdy ruch jest przemyślany i dokładny, wpływa na korektę postawy, co jest szalenie istotne podczas rozwoju dziecka. Joga nie musi być nudna, gdyż również w formie „jogowej” zabawy dziecko uczy się najlepiej. Na szkoleniu poznają Państwo przyczyny zaburzeń koncentracji uwagi u dzieci, czynniki wywołujące stres oraz zachowania trudne. Zostaną Państwo zapoznani z podstawowymi pozycjami w jodze, zabawami „jogowymi”, a także ćwiczeniami oddechowymi i relaksacyjnymi. Prowadząca opisze i zaproponuje przybory, które można wykorzystać na zajęciach. 

  Program szkolenia:

  1. Część teoretyczna:
   – funkcjonowanie współczesnego dziecka (emocje, koncentracja uwagi, wyciszenie)
   – jak joga wpływa na ciało i umysł
   – zastosowanie jogi na zajęciach z dziećmi
   PRZERWA
  2. Część praktyczna:
   – podstawowe pozycje (asany)
   – zabawy z jogą
   – ćwiczenia oddechowe
   – ćwiczenia relaksacyjne

  Korzyści: Każdy z uczestników otrzyma:

  • prezentację,
  • opis zabaw,
  • zdjęcia podstawowych pozycji z opisem
  • gadżety, które może wykorzystać na zajęciach.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Hanna Ciengiel – Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu na kierunku ratownictwo medyczne oraz AWF we Wrocławiu na kierunku wychowanie fizyczne. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku oligofrenopedagogika oraz terapia osób z autyzmem. Jest instruktorem pływania, jogi dla dzieci oraz jogi rodzinnej. Jest też felinoterapeutą i dogoterapeutą. Ukończyła liczne kursy m.in. terapia ręki, metoda ruchu rozwijającego wg W. Sherborne, gimnastyka korekcyjna. Od 5 lat pracuje w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie. Współpracuje tez z licznymi przedszkolami.