Zaburzenia opozycyjno-buntownicze u dzieci i nastolatków – szkolenie on-line

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich poziomów edukacyjnych, pedagogów szkolnych, nauczycieli przedmiotowych oraz studentów kierunków pedagogicznych.  Celem szkolenia jest wyjaśnienie istoty zaburzenia ODD i jego wpływie na rozwój, naukę i funkcjonowanie dzieci i młodzieży.

💰Cena 219 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

1. Wprowadzenie do rozumienia zaburzeń opozycyjno-buntowniczych.
2. Definicja i istota ODD
3. Różnicowanie ODD od zaburzeń zachowania i PDA.
4. Zaburzenie opozycyjno-buntownicze wg DSM5 i ICD11.
5. Przyczyny zaburzenia ODD.
6. Objawy ODD.
7. ADHD kontra ODD.
8. ASD kontra ODD.
9. Proces diagnozy zaburzeń opozycyjno-buntowniczych.
10. Drogi wsparcia dla dziecka z ODD.
11. Strategie dla nauczycieli uczniów z ODD:
• Strategie ogólne
• Strategie na czas trwania buntu
• Strategie po zakończeniu zachowania buntowniczego
12. Co nie działa w szkole na ucznia z ODD.
13. Czas na pytania.

Korzyści: Uczestnik szkolenia zapozna się z istotą, podłożem i objawami ODD. Będzie potrafił różnicować ODD od ASD i ADHD. Ponadto nauczy się jak radzić sobie z dzieckiem z zaburzeniem opozycyjno-buntowniczym.

Materiały: Każdy uczestnik szkolenia otrzyma materiały szkoleniowe w wersji pdf do samodzielnego wydruku.

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 27 maja 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 18 czerwca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 5 lipca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 19 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia,

  Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Magdalena Kosiń - fizjoterapeuta, logopeda, terapeuta i diagnosta zaburzeń integracji sensorycznej, terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki, diagnosta i terapeuta zaburzeń rozwojowych. Ponadto od 12 lat prowadzi Polską Szkołę Sobotnią w Wielkiej Brytanii. Od 18 lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie. Jej pasją zawodową jest praca z dziećmi z zaburzeniem rozwoju. Ukończyła liczne szkolenia specjalistyczne i zawodowe w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Od wielu lat jest szkoleniowcem. Prowadzi liczne szkolenia stacjonarne i online dla specjalistów, terapeutów i nauczycieli. Nie zapomina również o rodzicach, dla których organizuje darmowe konsultacje i szkolenia. Służy im radą i pomocą, aby lepiej zrozumieli swoje dzieci. Swoją pracę kieruje jednak głównie do dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi i problemami. To dzieci są dla niej najważniejsze. Założycielka i właścicielka Gabinetu Terapeutyczno – Szkoleniowego „Puzzle Szkolenia i Terapia” w Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje nad książką na temat autyzmu, która ma być poradnikiem dla rodziców tych dzieci.