Zabawy grafomotoryczne- przygotowanie do nauki pisania – on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 19 sierpnia 2021 r. (18:00 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 • 20 września 2021 r. (18:00 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 • 💰Cena – 149 zł

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  Na szkoleniu dowiecie się Państwo, jak poprzez techniki plastyczne wprowadzić dzieci w świat pisania i przygotować rękę do zapisu graficznego liter. Wykorzystujemy wtedy naturalną u dziecka chęć poznania czegoś nowego, chęć zabawy, współpracy z innymi dziećmi. Poprzez zajęcia plastyczne możemy rozwijać sprawność grafomotoryczną w ciekawy dla dziecka sposób. Ważne, aby nie zniechęcić dziecka do ćwiczeń, a wręcz przeciwnie – przekazywać wszystko w formie zabawowej.

  Program szkolenia:

  1.  Ćwiczenia przygotowujące ręce do zabaw i aktywności grafomotorycznych.
  2.  Technika wprowadzania liter w zabawie plastycznej.
  3. Techniki wprowadzania umiejętności pisania w pracy wychowawczo – dydaktycznej z dziećmi: wyrabianie gotowości do pisania, wprowadzenie elementarnej umiejętności pisania.
  4. Rozwijanie u dzieci sprawności psychoruchowej:
  · orientacja w przestrzeni – opanowanie umiejętności odróżniania i kreślenia liter jest ściśle związane z pojmowaniem kierunków i umiejętnością zastosowania ich w praktyce – warunkiem nabywania umiejętności pisania jest dobra orientacja przestrzenna – rozumienie kierunków związane jest niepodzielnie z własnym ciałem i przestrzenią, w której się poruszamy;
  · usprawnianie ręki prawej i lewej – równolegle do zabaw i ćwiczeń, które uczą dzieci rozpoznawać kierunki w przestrzeni, należy pilnie pracować nad sprawnością rąk dziecka oraz różnicowaniem czynności ręki prawej i lewej. 
  5. Rozwijanie sprawności manualnej poprzez ich działalność plastyczno-konstrukcyjną.

  Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

  Prowadząca: Małgorzata Kowalska – więcej informacji o prowadzącej: https://cognitus.pl/o-nas/zespol/