Wybiórczość pokarmowa u dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej – szkolenie on-line

Szkolenie skierowane jest do osób zainteresowanych terapią karmienia, w tym logopedów, psychologów, dietetyków, terapeutów integracji sensorycznej, lekarzy i oczywiście rodziców. Szkolenie porusza tematykę wybiórczości pokarmowej o podłożu sensorycznym. W trakcie szkolenia poruszone zostaną również kwestie responsywnego modelu karmienia, który jest jednym z fundamentów pracy. Dodatkowo na szkoleniu zostaną poruszone takie zagadnienia jak neofobia pokarmowa i zaburzenie ARFID.
💰Cena 260 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:
 1. Pojęcie wybiórczości pokarmowej. Norma rozwojowa czy zaburzenie?
 2. Pierwsze sygnały trudności pokarmowych u dzieci, oznaki świadczące o tym, że dziecko może mieć problem z jedzeniem i nie jest „zwykłym niejadkiem”.
 3. Najważniejsze czynniki zaburzające procesy związane z karmieniem i jedzeniem.
 4. Słów kilka o beżowej diecie.
 5. Kiedy potrzebna jest terapia i co na ten temat mówią badania?
 6. Dzieci w grupie ryzyka rozwinięcia się zaburzeń integracji sensorycznej (w kontekście trudności z przyjmowaniem pokarmów).
 7. Zachowania kompensacyjne. Różne przyczyny, jedno zachowanie.
 8. Od wybiórczości do awersji.
 9. Sensoryczne awersje pokarmowe – sygnały alarmowe.
 10. Przykłady zachowań w kontekście przyjmowania pokarmów, w przypadku zaburzeń modulacji sensorycznej.
 11. Zaburzenia różnicowania sensorycznego a problemy z przyjmowaniem pokarmów.
 12. Trudności z planowaniem motorycznym.
 13. Skala SEPS.
 14. Dzienniczki żywieniowe.
 15. Strategie terapeutyczne.
 16. Praca z rodzicem.
 17. Terapia małych kroków.
Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 16 kwietnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • Korzyści: Uczestnicy dowiedzą się na czym polega wybiórczość pokarmowa i co może być jej przyczyną. Zostaną zapoznani z wpływem zaburzeń integracji sensorycznej na trudności z przyjmowaniem pokarmów. Poznają sposoby pomocy dziecku jedzącemu wybiórczo i całej rodzinie. Uczestnicy poznają model responsywnego karmienia. Dowiedzą się również na czym polega terapia małych kroków i istota oswajania dziecka z jedzeniem.

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca – Marta Baj -Lieder -Logopeda wczesnej interwencji, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta karmienia, jedyny w Polsce terapeuta metody SOS Approach to Feeding, instruktor masażu Shantala, terapeuta ręki. Wykładowca akademicki, właściciel Centrum Terapii Logop oraz współzałożyciel Szkoły Terapii Karmienia „Od Pestki Do Ogryzka” oraz Wydawnictwa Pestka i Ogryzek. Autor licznych artykułów i książek dla dzieci, terapeutów i rodziców.