Sprawdź terminy poniżej
- Pojęcie wybiórczości pokarmowej. Norma rozwojowa czy zaburzenie?
- Pierwsze sygnały trudności pokarmowych u dzieci, oznaki świadczące o tym, że dziecko może mieć problem z jedzeniem i nie jest „zwykłym niejadkiem”.
- Najważniejsze czynniki zaburzające procesy związane z karmieniem i jedzeniem.
- Słów kilka o beżowej diecie.
- Kiedy potrzebna jest terapia i co na ten temat mówią badania?
- Dzieci w grupie ryzyka rozwinięcia się zaburzeń integracji sensorycznej (w kontekście trudności z przyjmowaniem pokarmów).
- Zachowania kompensacyjne. Różne przyczyny, jedno zachowanie.
- Od wybiórczości do awersji.
- Sensoryczne awersje pokarmowe - sygnały alarmowe.
- Przykłady zachowań w kontekście przyjmowania pokarmów, w przypadku zaburzeń modulacji sensorycznej.
- Zaburzenia różnicowania sensorycznego a problemy z przyjmowaniem pokarmów.
- Trudności z planowaniem motorycznym.
- Skala SEPS.
- Dzienniczki żywieniowe.
- Strategie terapeutyczne.
- Praca z rodzicem.
- Terapia małych kroków.
Korzyści: Uczestnicy dowiedzą się na czym polega wybiórczość pokarmowa i co może być jej przyczyną. Zostaną zapoznani z wpływem zaburzeń integracji sensorycznej na trudności z przyjmowaniem pokarmów. Poznają sposoby pomocy dziecku jedzącemu wybiórczo i całej rodzinie. Uczestnicy poznają model responsywnego karmienia. Dowiedzą się również na czym polega terapia małych kroków i istota oswajania dziecka z jedzeniem.
Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.
Prowadząca - Marta Baj -Lieder -Logopeda wczesnej interwencji, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta karmienia, jedyny w Polsce terapeuta metody SOS Approach to Feeding, instruktor masażu Shantala, terapeuta ręki. Wykładowca akademicki, właściciel Centrum Terapii Logop oraz współzałożyciel Szkoły Terapii Karmienia "Od Pestki Do Ogryzka" oraz Wydawnictwa Pestka i Ogryzek. Autor licznych artykułów i książek dla dzieci, terapeutów i rodziców.