Wprawki dramowe dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej – szkolenie on-line

Szkolenie jest adresowane przede wszystkim do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, także do innych osób pragnących poznać podstawy dramy. Szkolenie zachęci uczestników do otwierania dzieci poprzez dramę na głębsze przeżywanie siebie samych, literatury i świata, pokaże wiele ćwiczeń możliwych do wykorzystania w klasie na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych.

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do stosowania w praktyce metody dramy jako jednej z form aktywizujących, znacznie ułatwiających uczniom pełniejsze doświadczanie przekazywanych podczas nauczania treści oraz poznanie siebie dzięki głębszemu wchodzeniu w zadania.

💰Cena 209 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1. Otwieramy się na dramę- dlaczego i po co? Naprawdę warto!
 2. Otwieramy się na dramę- wprawki dramowe w nauczaniu wczesnoszkolnym.
 3. Dramowe doświadczenie- ćwiczenia, dzięki którym pójdziemy krok dalej.
 4. Dramowo nie tylko na języku polskim.
 5. Wszystkie teksty nasze są!-dramowe sposoby na zrozumienie literatury.
 6. Baśniowe love- prezentacja scenariuszy zajęć dramowych.

Korzyści: Uczestnik  szkolenia pozna podstawowe założenia metodyki dramy, zrozumie potrzebę sięgania po bogactwo form dramowych w celu umożliwienia uczniom głębszego, a jednocześnie atrakcyjnego wejścia w poznawane treści, nauczy się stosować wprawki dramowe w pracy z uczniem, dzięki osobistemu doświadczeniu niektórych ćwiczeń. Drama ubogaci Twoje zajęcie, uatrakcyjni je  i ożywi!

Materiały szkoleniowe: Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały szkoleniowe w formie banku ćwiczeń dramowych stosowanych przez prowadzącą oraz osiem scenariuszy zajęć dramowych związanych z baśniami w formie pliku pdf.

Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 10 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Magdalena Łubkowska-Stanisławska  - nauczyciel z ponad dwudziestopięcioletnim już doświadczeniem; polonistka w SP w Kijewie Królewskim, wcześniej w gimnazjum; wykładowczyni na kierunku studiów podyplomowych dla nauczycieli w Akademii Ateneum w Gdańsku „Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem”; prowadząca zespół teatralny; pasjonatka nauczania, twórczego podejścia do życia i teatru; podobnie jak Ania z Zielonego Wzgórza bardziej żyjąca w świecie uczuć i wyobraźni niż twardo stąpająca po ziemi; autorka wydawnictw i artykułów na temat teatru i twórczości; propagatorka twórczości uczniowskiej, sama pisująca wiersze; organizatorka warsztatów teatralnych i dramowych dla dzieci, młodzieży, także od lat szkoląca nauczycieli; członkini różnych fascynujących grup dla pedagogów, które pozwalają jej się rozwijać i dodają skrzydeł do działania, ambasadorka Wiosny Edukacji; prywatnie mama dwojga dorosłych już dzieci, podkreślająca, iż doświadczenie ich drogi rozwoju bardzo wspierająco wpłynęło na postawę pedagoga otwartego na ucznia.