Warsztat wychowawczy. Wszystko co trzeba wiedzieć o prowadzeniu klasy – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 20 października 2023 r. (18:00 - 21:00)
 • 1 grudnia 2023 r. (18:00 - 21:00)
 • 💰Cena: 199 zł

  Odbiorcy: Webinar dla nauczycieli, wychowawców, specjalistów chcących aktywnie wspierać integrację zespołów klasowych i cieszyć się dobrą atmosferą podczas zajęć przez cały rok szkolny! Tych, którzy zaczynają swoją przygodę z wychowawstwem i tych, którzy szukają skutecznych metod budowania relacji i wywierania wychowawczego wpływu na młode pokolenie.

  Cele/korzyści

  • pogłębisz wiedzę na temat przebiegu procesów grupowych,
  • rozwiniesz praktyczne umiejętności wykorzystywania sytuacji szkolnych do kształtowania pożądanych postaw uczniów i facylitowania ich rozwoju poznawczego,
  • dowiesz się jak stowrzyć kontrakt grupowy, którego wszyscy z chęcią będą przestrzegać,
  • nauczysz się odpwiednio reagować, by wspierać rozwiązywanie konfliktów Twojej klasie,
  • poznasz ciekawe pomysły na lekcje wychowawcze i projekty klasowe,
  • nauczysz się jak rozmawiać z rodzicami.

  Program szkolenia:

  1. Wychowawca klasy – z czym wiąże się ta pozycja?
  2. Współpraca rodzic – wychowawca – jak ją zbudować?
  3. Przebieg procesów grupowych a budowanie relacji i umiejętności współpracy w zespole uczniowskim
  4. Rola kontraktu grupowego w kształtowaniu się postaw i budowaniu sprzyjającej atmosfery
  5. Trudna sztuka rozwiązywania konfliktów
  6. Lekcje wychowawcze – jak owocnie wykorzystać dodatkowy czas z klasa?

  Materiały szkoleniowe: Otrzymasz: notatkę pdf, test na swój styl wychowawczy, test uszu von Thuna, 10% zniżki na indywidualne konsultacje z prowadzącą

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Marcelina Wnęk – pedagog, terapeuta, promotor zdrowia. Całe swoje życie zawodowe oddaje się pracy z osobami ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, ich rodzinami oraz rozwojem osobistym i zawodowym terapeutów i nauczycieli. W Polsce współpracowała z takimi instytucjami jak Centrum Terapii Promitis, Fundacja Wychowanie dla Przyszłości, Fundacja Promyk Słońca, Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych. W Gruzji wspierała działalność Uniwersytetu Stanowego w Tbilisi, Neurodevelopment Centre oraz współtworzyła Centrum Wsparcia i Rozwoju Dzieci z Niepełnosprawnościami Sunsspace. Jej pasją zawsze jest człowiek i jego niezwykłe możliwości rozwojowe oraz dążenie do życiowego spełnienia. Pracuje w duchu pedagogiki personalistycznej, holistycznej i w oparciu o najlepsze praktyki komunikacji bez przemocy. Prywatnie mama Rozalki i zapalony podróżnik.