Uczeń z ADHD w szkole ogólnodostępnej – wskazówki do pracy dla nauczyciela – szkolenie on-line

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich poziomów edukacji, pedagogów szkolnych oraz innych specjalistów. Celem szkolenia jest wyjaśnienie istoty samego zaburzenia neurorozwojowego, jakim jest ADHD.

💰Cena 219 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1. Neurobiologia ADHD.
 2. Statystyki.
 3. Ujęcie ADHD w nowej klasyfikacji ICD-11.
 4. ADHD – objawy
 5. ADHD - przyczyny.
 6. Podtypy ADHD i ich charakterystyka.
 7. Choroby i zaburzenia mylone z ADHD.
 8. Objawy ADHD na poszczególnych etapach edukacyjnych.
 9. Potrzeby ucznia z ADHD.
 10. Nauczyciel kontra uczeń z ADHD.
 11. Strategie wspierające ucznia z ADHD w klasie.
 12. Plan aktywności, struktura lekcji, wzmocnienia, konsekwencje i kontrakt.
 13. Współpraca z rodzicami.
 14. Sesja pytań i odpowiedzi.

Korzyści: Uczestnik szkolenia zapozna się z istotą samego zaburzenia oraz trudnościami z jakimi boryka się, dziecko dotknięte tym deficytem. Omówione zostaną strategie i zalecenia do pracy z uczniem z ADHD.

Materiały szkoleniowe: Każdy uczestnik szkolenia otrzyma materiały szkoleniowe w wersji pdf do samodzielnego wydruku.

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 10 czerwca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 3 lipca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Magdalena Kosiń - fizjoterapeuta, logopeda, terapeuta i diagnosta zaburzeń integracji sensorycznej, terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki, diagnosta i terapeuta zaburzeń rozwojowych. Ponadto od 12 lat prowadzi Polską Szkołę Sobotnią w Wielkiej Brytanii. Od 18 lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie. Jej pasją zawodową jest praca z dziećmi z zaburzeniem rozwoju. Ukończyła liczne szkolenia specjalistyczne i zawodowe w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Od wielu lat jest szkoleniowcem. Prowadzi liczne szkolenia stacjonarne i online dla specjalistów, terapeutów i nauczycieli. Nie zapomina również o rodzicach, dla których organizuje darmowe konsultacje i szkolenia. Służy im radą i pomocą, aby lepiej zrozumieli swoje dzieci. Swoją pracę kieruje jednak głównie do dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi i problemami. To dzieci są dla niej najważniejsze. Założycielka i właścicielka Gabinetu Terapeutyczno – Szkoleniowego „Puzzle Szkolenia i Terapia” w Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje nad książką na temat autyzmu, która ma być poradnikiem dla rodziców tych dzieci.