Trudne zachowania – jak sobie z nimi radzić? – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 14 września 2021 r. (18:00 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 • 💰Cena – 149 zł

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  Dla kogo: nauczycieli, specjalistów pracujących z dziećmi, których zachowanie znacząco odbiega od oczekiwanego, utrudniając wykonywanie zadań, zaburzając procesy grupowe i obniżając jakość życia zarówno dziecka, jak i osób w jego otoczeniu.

  Opis: Szkolenie dostarcza narzędzi do pracy z tzw. „trudnymi dziećmi”, pozwala na odzyskanie poczucia sprawstwa i kontroli w relacjach z uczniami, uczy modyfikować niepożądane zachowania tak, by nie były przeszkodą do pracy z dzieckiem ani jego rozwoju.

  Cele/korzyści:

  Uczestnicy szkolenia:

  – poszerzą swój warsztat wychowawczy

  – dowiedzą się jak regulować procesy grupowe w zespole, w którym są tzw. „trudne dzieci”.      

  – poznają sposoby radzenia sobie z uporczywymi zachowaniami trudnymi u wybitnie upartych jednostek

  –  nauczą się stawiać granice i skutecznie je egzekwować

  – wzmocnią umiejętność współpracy z rodzinami dzieci trudnych wychowawczo

  –  odzyskają poczucie mocy w kontakcie z klasą.

  Program – Jakie zagadnienia będą omawiane podczas tego szkolenia?

  Trudne zachowania – definicje, przyczyny i funkcje.

  Modelowanie.

  Pozytywne i negatywne wzmocnienia i ich rola w regulowaniu zachowań dzieci.

  Kara vs naturalna konsekwencja.

  Model współpracy z rodziną wg Carol Sutton.

  Prowadzący: Marcelina Wnęk – pedagog, terapeuta, promotor zdrowia. Całe swoje życie zawodowe oddaje się pracy z osobami ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, ich rodzinami oraz rozwojem osobistym i zawodowym terapeutów i nauczycieli. W Polsce współpracowała z takimi instytucjami jak Centrum Terapii Promitis, Fundacja Wychowanie dla Przyszłości, Fundacja Promyk Słońca, Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych. W Gruzji wspierała działalność Uniwersytetu Stanowego w Tbilisi, Neurodevelopment Centre oraz współtworzyła Centrum Wsparcia i Rozwoju Dzieci z Niepełnosprawnościami Sunsspace. Jej pasją zawsze jest człowiek i jego niezwykłe możliwości rozwojowe oraz dążenie do życiowego spełnienia. Pracuje w duchu pedagogiki personalistycznej, holistycznej i w oparciu o najlepsze praktyki komunikacji bez przemocy. Prywatnie mama Rozalki i zapalony podróżnik.