Trening zastępowania agresji – szkolenie on-line

Kurs dla nauczycieli, psychologów i specjalistów pracujących w szkołach podstawowych i średnich oraz rodziców borykających się z agresywnymi i autoagresywnymi zachowaniami swoich dzieci Szkolenie prowadzi przez kolejne etapy tak, by dorosły mógł wesprzeć młodego człowieka w rozwoju emocjonalnym i moralnym.

Cele/korzyści: Uczestnicy szkolenia:

 • dowiedzą się jakie mogą być przyczyny trudności w opanowaniu emocji i zachowań agresywnych oraz jak im zapobiegać,
 • zostaną wyposażeni w wiedzę potrzebną do przeprowadzenia kolejnych etapów tza, w tym treningu wnioskowania moralnego,
 • wzmocnią swój warsztat wychowawczy.

💰Cena: 209 zł

Sprawdź terminy poniżej i zapisz się👇

Program szkolenia:

 1. Zachowania agresywne i autoagresywne – przyczyny i skutki.
 2. Profilaktyka zachowań agresywnych.
 3. Trening Zastępowania Agresji; w tym:
  • trening kontroli złości,
  • trening umiejętności społecznych,
  • trening wnioskowania moralnego,
  • trening empatii.
Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 27 maja 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 3 czerwca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 11 czerwca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 19 czerwca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 27 czerwca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 8 lipca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 18 lipca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 30 lipca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Marcelina Varol (Wnęk) – pedagog, terapeuta, promotor zdrowia. Całe swoje życie zawodowe oddaje się pracy z osobami ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, ich rodzinami oraz rozwojem osobistym i zawodowym terapeutów i nauczycieli. W Polsce współpracowała z takimi instytucjami jak Centrum Terapii Promitis, Fundacja Wychowanie dla Przyszłości, Fundacja Promyk Słońca, Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych. W Gruzji wspierała działalność Uniwersytetu Stanowego w Tbilisi, Neurodevelopment Centre oraz współtworzyła Centrum Wsparcia i Rozwoju Dzieci z Niepełnosprawnościami Sunsspace. Jej pasją zawsze jest człowiek i jego niezwykłe możliwości rozwojowe oraz dążenie do życiowego spełnienia. Pracuje w duchu pedagogiki personalistycznej, holistycznej i w oparciu o najlepsze praktyki komunikacji bez przemocy. Prywatnie mama Rozalki i zapalony podróżnik.

  Trening zastępowania agresji – szkolenie dla pedagogów

  Trening Zastępowania Agresji jest uznaną na całym świecie metodą korygowania agresywnych zachowań. Została opracowana przez prof. Arnolda Goldsteina oraz jego współpracowników pod koniec lat 70. w Stanach Zjednoczonych. U jej podstaw leży przekonanie, że agresywne zachowania wywoływane są przez deficyty w umiejętnościach kontrolowania własnej impulsywności oraz brak znajomości innych sposobów zachowania. Przyczyną jest także niedostatecznie rozwinięty rozwój myślenia moralnego, które jest niezbędne do dostrzegania i korygowania niepoprawnych zachowań. W naszym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli oferujemy szkolenie z zakresu treningu zastępowania agresji, które wspomoże codzienną pracę z dziećmi i młodzieżą.

  Na czym polega trening zastępowania agresji dla dorosłych?

  Trening zastępowania agresji dla dorosłych, podobnie jak i dla dzieci, składa się z trzech modułów. Pierwszy z nich obejmuje Trening Umiejętności Prospołecznych, który obejmuje ponad 50 umiejętności. Wśród nich znajduje się m.in. słuchanie, mówienie komplementów, proszenie o pomoc, rozumienie uczuć innych osób, radzenie sobie z czyją złością, reagowanie na niepowodzenie oraz wiele pozostałych. Kolejnym modułem jest Trening Kontroli Złości, a jego celem jest nauka samokontroli złości przy pomocy łańcucha zachowań. Ostatnim modułem jest Trening Wnioskowania Moralnego, który jest formą kształtowania charakteru, rozumienia samego siebie, innych ludzi i otaczającego nas świata. Jego celem jest pokazanie, jak dokonywać wyborów w trudnych sytuacjach.

  TZA szkolenie – poznaj naszą ofertę

  W organizowanym przez nas kursie on-line przyjrzymy się bliżej metodzie, jaką jest TZA. Szkolenie obejmuje zapoznanie się ze wszystkimi powyższymi modułami i przeanalizowanie ich krok po kroku. Pozwoli Ci to poznać techniki potrzebne w pracy z dziećmi i młodzieżą, które łatwo będzie można wykorzystać podczas codziennych zajęć. Szkolenie odbywa się w kilku terminach, dlatego bez trudu dopasujesz je do swoich pozostałych planów. Dzięki temu, że wszystko odbywa się zdalnie, swoją wiedzę i kompetencję poszerzysz nawet bez wychodzenia z domu. Warto doskonalić swój warsztat pracy i stale poszerzać swoją wiedzę, by móc wspierać swoich podopiecznych i pomagać im w ich trudnych emocjach. W naszej ofercie znajduje się wiele innych szkoleń dla pracowników oświatowych – liczymy, że wśród licznych propozycji znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj, że inwestycja we własny rozwój zawsze się opłaca!