Brak zaplanowanych szkoleń
💰Cena – 139 zł
Odbiorcy: Szkolenie skierowane jest do logopedów, pedagogów, psychologów, terapeutów zajęciowych, lekarzy.
Program szkolenia:
- Procesy poznawcze – podział i charakterystyka.
- Trudności poznawcze, w tym komunikacyjne, w wieku senioralnym.
- MCI – co to jest ?
- Trening funkcji poznawczych – na czym polega, kiedy stosować, wybór ćwiczeń.
- Praktyka.
Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.
Prowadząca: Agnieszka Salon, mgr (filologia polska, specjalność pedagogiczna), ukończyła studia podyplomowe z zakresu logopedii i neurologopedii oraz studia psychogeriatryczne z elementami neuropsychologii w MCKP Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień zajmuje się pracą z osobami po udarach, urazach czaszkowo-mózgowych oraz z pacjentami z chorobą otępienną. Pracuje jako neurologopeda w szpitalu specjalistycznym w Krakowie na oddziale neurologii oraz prowadzi prywatną praktykę. Obszar jej zainteresowań badawczych to ludzie starsi i starzy. Brała czynny udział w konferencjach naukowych i publikowała artykuły na temat opieki nieformalnej i sytuacji opiekunów nieformalnych w Polsce w kontekście starzejącego się społeczeństwa. Obecnie jest w trakcie studiów psychologicznych.
Trener funkcji poznawczych – szkolenie dla nauczycieli i nie tylko
Funkcje poznawcze są niezwykle ważne w życiu każdego z nas. To dzięki nim możemy uczyć się nowych informacji, poszerzać swoją wiedzę, czytać ze zrozumieniem, kojarzyć fakty czy przywoływać z pamięci swoje wspomnienia. Funkcje te ćwiczone i doskonalone są już od najmłodszych lat. Niestety, wraz z wiekiem, ulegają pogorszeniu i jest to całkiem naturalny stan rzeczy. Aby jednak opóźnić ten proces, warto odpowiednio wcześnie włączyć profilaktykę, a więc różnego rodzaju działania, które pomogą zachować pamięć, koncentrację i inne ważne umiejętności w jak najlepszej kondycji. Jeżeli na co dzień pracujesz z seniorami w szpitalu, domu spokojnej starości, domu kultury czy innych organizacjach lub po prostu chcesz poszerzyć swoją wiedzę – zachęcamy Cię do udziału w naszym szkoleniu - trener funkcji poznawczych. Jest to praktyczny kurs, na którym poznasz wiele praktycznych rozwiązań, metod oraz ćwiczeń od pracy z seniorami.
Na czym polega trening poznawczy?
Trening poznawczy to wszelkie ćwiczenia i czynności, które wymagają od człowieka wysiłku umysłowego. Regularnie wykonywane, mogą znacznie poprawić działanie procesów poznawczych. Ważne jest, aby wybrane ćwiczenia były różnorodne i trafiały w zainteresowania osób starszych. Wówczas będą konsekwentnie wykonywane, a to z kolei wpłynie na poprawę wielu procesów poznawczych, a co za tym idzie – funkcjonowanie całego systemu poznawczego. Znakomitym sposobem na ćwiczenie funkcji poznawczych, jest np. rozwiązywanie krzyżówek, sudoku oraz innego rodzaju łamigłówek. Dobrze spiszą się również niektóre gry, np. Scrabble lub gry słowne. Na naszym szkoleniu poznasz wiele innych sposobów na to, aby doskonalić umiejętności umysłowe osób w wieku senioralnym, a przy okazji zapewnić im sporo rozrywki.
Trener funkcji poznawczych – praktyczne szkolenie dla każdego
Nasze szkolenie powstało głównie z myślą o osobach, które każdego dnia pracują z osobami starszymi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby uczestniczyli w niej nauczyciele przedszkoli, edukacji wczesnoszkolnej oraz ci pracujący na wyższych szczeblach edukacji. Warto zdobyć niezbędną wiedzę i już od najwcześniejszych lat zadbać o sprawne umysły swoich podopiecznych. Nasze szkolenie trener funkcji poznawczych jest skarbnicą pomysłów na zajęcia dla osób w różnym wieku, które z powodzeniem można wykorzystać w swojej codziennej pracy. Kurs pozwoli Ci przyjrzeć się bliżej wszystkim funkcjom poznawczym, zrozumieć ich znaczenie w naszym życiu oraz dowiedzieć się, jak je ćwiczyć. Szkolenie odbywa się przez Internet, za pośrednictwem platformy Zoom. Już teraz zarezerwuj swoje miejsce!