Terapia ręki w ujęciu integracji sensorycznej – szkolenie on-line

Grupa docelowa szkolenia to pedagodzy oraz terapeuci, którzy chcieliby wzbogacić swój warsztat pracy o nowe rozwiązania wspierające prawidłowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz poznać mechanizmy ćwiczeń w oparciu o wiedzę z zakresu teorii integracji sensorycznej. W ostatnich latach diagnozuje się coraz większą liczbę dzieci z zaburzeniami sensorycznymi. Zaburzenia te prowadzą często do problemów komunikacyjnych, emocjonalnych czy społecznych. Szkolenie jest zbiorem informacji dla tych osób, które chcą szerzej zgłębić tematykę wykorzystania znajomości procesów integracji sensorycznej w tworzeniu ćwiczeń z zakresu terapii ręki.

💰Cena 209 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1.    Założenia Teorii Integracji Sensorycznej
 2.    Wpływ zintegrowanych układów zmysłowych na planowanie motoryczne
 3.    Funkcjonowanie zmysłów w kontekście przetwarzania sensorycznego
 4.    Dysfunkcje procesów integracji sensorycznej oraz ich wpływ na rozwój manualny i grafomotoryczny
 5.    Pomysły na ćwiczenia pobudzające prace wszystkich zmysłów w terapii ręki.

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 5 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 15 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 27 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 11 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 21 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 30 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Małgorzata Kowalska - więcej informacji o prowadzącej: https://cognitus.pl/o-nas/zespol/

  Szkolenie Integracja sensoryczna z terapią ręki – poznaj szczegóły

  Ręce to najbardziej precyzyjna część ludzkiego ciała, za pomocy której poznajemy i badamy świat. Są potrzebne do wykonywania rozmaitych czynności takich jak m.in. zapinanie guzików, pisanie, kolorowanie, wkręcanie śrubek oraz wielu podobnych. Niestety, nie wszystkie dzieci prawidłowo opanowują umiejętności z zakresu tzw. małej motoryki, co objawia się chociażby niewłaściwym trzymaniem kredki, problemami z pisaniem czy wykonywaniem prac plastycznych. Wówczas z pomocą przychodzi terapia ręki, której celem jest usprawnienie funkcji percepcyjno-motorycznych. W proponowanym przez nas szkoleniu Integracja sensoryczna z terapią ręki skupiamy się na niej w ujęciu SI, biorąc pod uwagę wpływ zintegrowanych układów zmysłowych na planowanie motoryczne.

  Terapia ręki w teorii integracji sensorycznej – co Cię czeka na szkoleniu?

  Jeżeli szukasz pomysłów na ćwiczenia w terapii ręki, które pobudzą wszystkie zmysły i zaangażują młodego człowieka – na szkoleniu Terapia ręki w teorii integracji sensorycznej na pewno je poznasz. Dzięki temu Twoja praca z uczniami będzie przebiegała sprawnie, a przede wszystkim, przyniesie zamierzone efekty. Maluchy przekonają się, że może być to również dobra zabawa, która wszystkim przynosi sporo frajdy. Na szkoleniu poszerzysz także swoją wiedzę teoretyczną – poznasz m.in. wpływ zintegrowanych układów zmysłowych na planowanie motoryczne oraz dowiesz się, jak wygląda funkcjonowanie zmysłów w kontekście przetwarzania sensorycznego. Prowadzący skupią się również na dysfunkcjach procesów integracji sensorycznej i ich wpływie na rozwój manualny i grafomotoryczny.

  Integracja sensoryczna z terapią ręki – szkolenie dla nauczycieli i terapeutów

  Nasze szkolenie powstało z myślą o wszystkich nauczycielach i terapeutach, którzy chcą wzbogacić swój warsztat pracy. Przeznaczone jest przede wszystkim dla osób pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, gdyż to właśnie na wczesnych etapach warto rozpocząć zajęcia z zakresu terapii ręki. Integracja sensoryczna z terapią ręki to zagadnienie, które zainteresować może także osoby pracujące w żłobkach, świetlicach oraz pozostałych placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Podobnie jak większość naszych szkoleń, tak i to odbywa się całkowicie online, za pośrednictwem platformy Zoom. Oferujemy kilka terminów do wyboru, zapisz się zatem na ten, który jest dla Ciebie najbardziej dogodny. Zainwestuj w swój rozwój – z nami jest to naprawdę łatwe!