Teczka Terapeuty Tus – szkolenie on-line

Szkolenie dla nauczycieli, pedagogów, logopedów, oraz terapeutów ale też dla studentów, świeżo upieczonych terapeutów, którzy oprócz teorii chcą poznać praktyczne rozwiązania. Kształtowanie odpowiednich umiejętności społecznych powinno być istotne dla każdego człowieka. Trening umiejętności społecznych u dzieci to zajęcia stanowiące kompleksowy program aktywności, obejmujący wiedzę teoretyczną, praktyczne doświadczenia, ćwiczenia i arkusze pracy. Jeśli na co dzień brakuje ci pomysłów na zajęcia z treningu umiejętności społecznych, szukasz inspiracji ale  nie zawsze wiesz jak zastosować to co znajdziesz w internecie to zapraszamy na to szkolenie. Będziesz mógł zapoznać się z ćwiczeniami, które łatwo zmodyfikować biorąc pod uwagę wiek i potrzeby uczestników zajęć. Otrzymasz scenariusze zajęć o emocjach, asertywności, współpracy, radzeniu sobie z emocjami takimi jak lęk, strach i agresja i inne. Szkolenie jest skierowane do nauczycieli, którzy chcą wzbogacić swój warsztat pracy, kompetencje o zagadnienia związane z prowadzeniem zajęć tus w sposób zrozumiały dla podopiecznych ale i atrakcyjny. Podczas Szkolenia zaprezentowane zostaną przykłady ćwiczeń usprawniających obszary kompetencji społecznych uczniów.

💰Cena 209 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1. Rodzaje ćwiczeń i przegląd metody, które możemy wykorzystać podczas zajęć z tus.
 2. Planowanie i organizowanie środowiska zajęć z tus.
 3. Ćwiczenia i zabawy stymulujące rozwój kompetencji społecznych.
 4. Przykłady dobrej praktyki -„Zwykłe” przedmioty w roli pomocy dydaktycznych.
 5. Bezpieczne gry i zabawy rozwijające samopoznanie, akceptację i tolerancję.
 6. Zabawa grupowa jako forma terapii dla dzieci i młodzieży.

Korzyści:  Po zakończonym szkoleniu każdy uczestnik:

 • rozpoznaje i analizuje podstawowe zagadnienia z zakresu prowadzenia zajęć rozbudzających kompetencje społeczne u podopiecznych,
 • dostosowuje określone ćwiczenia do potrzeb i predyspozycji wychowanków;
 • projektuje ćwiczenia mające na celu wz,mocnienie lub nabycie przez uczniów kompetencji takich jak- znajomość i rozumienie poszczególnych stanów emocjonalnych, asertywność, radzenie sobie ze stresem, lękiem i agresją
 • planuje proces terapeutyczny w swojej placówce edukacyjnej z uwzględnieniem poznanych form pracy i założeniami tus.

Materiały szkoleniowe:

Każdy z uczestników otrzyma skrypt z gotowymi pomysłami na ćwiczenia, które pozwolą krok po kroku wdrożyć założenia tus w pracy z podopiecznymi. W szkoleniowym skrypcie znajdą się przykładowe scenariusze, które pozwolą uczestnikom budować swoje koncepcje w oparciu o poznaną wiedzę.  Skrypt zawiera słowniczek najważniejszych pojęć związanych z tus-em – co ułatwi korzystanie np. z fachowej literatury.

Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 23 kwietnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 1 maja 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 9 maja 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 17 maja 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 23 maja 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 29 maja 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 4 czerwca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 18 czerwca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 26 czerwca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Małgorzata Kowalska – więcej informacji o prowadzącej: https://cognitus.pl/o-nas/zespol/