Teczka Terapeuty Tus – szkolenie on-line

Szkolenie dla nauczycieli, pedagogów, logopedów, oraz terapeutów ale też dla studentów, świeżo upieczonych terapeutów, którzy oprócz teorii chcą poznać praktyczne rozwiązania. Kształtowanie odpowiednich umiejętności społecznych powinno być istotne dla każdego człowieka. Trening umiejętności społecznych u dzieci to zajęcia stanowiące kompleksowy program aktywności, obejmujący wiedzę teoretyczną, praktyczne doświadczenia, ćwiczenia i arkusze pracy. Jeśli na co dzień brakuje ci pomysłów na zajęcia z treningu umiejętności społecznych, szukasz inspiracji ale  nie zawsze wiesz jak zastosować to co znajdziesz w internecie to zapraszamy na to szkolenie. Będziesz mógł zapoznać się z ćwiczeniami, które łatwo zmodyfikować biorąc pod uwagę wiek i potrzeby uczestników zajęć. Otrzymasz scenariusze zajęć o emocjach, asertywności, współpracy, radzeniu sobie z emocjami takimi jak lęk, strach i agresja i inne. Szkolenie jest skierowane do nauczycieli, którzy chcą wzbogacić swój warsztat pracy, kompetencje o zagadnienia związane z prowadzeniem zajęć tus w sposób zrozumiały dla podopiecznych ale i atrakcyjny. Podczas Szkolenia zaprezentowane zostaną przykłady ćwiczeń usprawniających obszary kompetencji społecznych uczniów.

💰Cena 209 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1. Rodzaje ćwiczeń i przegląd metody, które możemy wykorzystać podczas zajęć z tus.
 2. Planowanie i organizowanie środowiska zajęć z tus.
 3. Ćwiczenia i zabawy stymulujące rozwój kompetencji społecznych.
 4. Przykłady dobrej praktyki -„Zwykłe” przedmioty w roli pomocy dydaktycznych.
 5. Bezpieczne gry i zabawy rozwijające samopoznanie, akceptację i tolerancję.
 6. Zabawa grupowa jako forma terapii dla dzieci i młodzieży.

Korzyści:  Po zakończonym szkoleniu każdy uczestnik:

 • rozpoznaje i analizuje podstawowe zagadnienia z zakresu prowadzenia zajęć rozbudzających kompetencje społeczne u podopiecznych,
 • dostosowuje określone ćwiczenia do potrzeb i predyspozycji wychowanków;
 • projektuje ćwiczenia mające na celu wz,mocnienie lub nabycie przez uczniów kompetencji takich jak- znajomość i rozumienie poszczególnych stanów emocjonalnych, asertywność, radzenie sobie ze stresem, lękiem i agresją
 • planuje proces terapeutyczny w swojej placówce edukacyjnej z uwzględnieniem poznanych form pracy i założeniami tus.

Materiały szkoleniowe:

Każdy z uczestników otrzyma skrypt z gotowymi pomysłami na ćwiczenia, które pozwolą krok po kroku wdrożyć założenia tus w pracy z podopiecznymi. W szkoleniowym skrypcie znajdą się przykładowe scenariusze, które pozwolą uczestnikom budować swoje koncepcje w oparciu o poznaną wiedzę.  Skrypt zawiera słowniczek najważniejszych pojęć związanych z tus-em - co ułatwi korzystanie np. z fachowej literatury.

Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 6 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 20 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 29 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 10 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 20 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 30 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Małgorzata Kowalska - więcej informacji o prowadzącej: https://cognitus.pl/o-nas/zespol/

  Teczka trenera TUS – z nami zaplanujesz swoją pracę

  Znajomość własnych stanów emocjonalnych jest niezwykle ważna. Równie ważna jest umiejętność wyrażania ich w taki sposób, który nikogo nie krzywdzi. Jest to spore wyzwanie zwłaszcza dla najmłodszych, u których emocje często biorą górę, co może prowadzić do nieprzyjemnych skutków. Pomocne okazują się zajęcia z zakresu TUS czyli Treningu Umiejętności Społecznych. To dzięki nim dzieci uczą się rozpoznawać swoje emocje, także te trudne, takie jak złość, lęk, rozczarowanie czy smutek i właściwie je wyrażać. Zajęcia te są szczególnie przydatne w przypadku dzieci z zespołem Aspergera, w spektrum autyzmu, z ADHD, z zaburzeniami rozwoju, nieśmiałych i wycofanych. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z Treningiem Umiejętności Społecznych, czy masz już w tym spore doświadczenie, szkolenie Teczka trenera TUS będzie dla Ciebie sporym ułatwieniem. Dowiedz si więcej i już teraz zarezerwuj swoje miejsce!

  Teczka Trenera TUS – skarbnica pomysłów na każdy dzień

  Zaplanowanie zajęć z zakresu TUS nie jest łatwe. W końcu każdy z podopiecznych jest inny i każdy z nich ma swoje osobiste preferencje, co do sposobu pracy. Jednak dzięki naszym sprawdzonym ćwiczeniom i zabawom stymulujących rozwój kompetencji społecznych, zawsze będziesz mieć w czym wybierać. Teczka Trenera TUS obejmuje przegląd metod i ćwiczeń, które możesz wykorzystać podczas swojej pracy oraz praktyczną wiedzę dotyczącą planowania i organizowania środowiska zajęć z TUS. Uczestnicy poznają bezpieczne gry i zabawy rozwijające akceptacje, samopoznanie i tolerancję. Po szkoleniu każdy otrzyma gotowe scenariusze zajęć, które łatwo jest zmodyfikować i dopasować do charakteru i wieku podopiecznych. Dzięki przygotowanym przez nas materiałom, zorganizujesz uczniom ciekawe i angażujące zajęcia, w których chętnie wezmą udział.

  Dla kogo jest szkolenie Teczka trenera TUS?

  Teczka trenera TUS to znakomite rozwiązanie dla wszystkich osób, które przeprowadzają zajęcia z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych. Sprawdzi się także dla nauczycieli, którzy dopiero zaczynają interesować się tym zagadnieniem i chcą wprowadzić jego poszczególne elementy do swojej codziennej pracy. Szkolenie powstało głównie z myślą o nauczycielach przedszkoli (w tym także integracyjnych i terapeutycznych), edukacji wczesnoszkolnej oraz o osobach pracujących z młodzieżą. Temat ten może zainteresować studentów oraz wszystkich, którzy szukają pomysłów na ciekawe zajęcia. Proponujemy kilka terminów do wyboru – sprawdź zatem, który najbardziej Ci odpowiada. Dogodna forma szkolenia za pośrednictwem platformy Zoom sprawia, że poszerzysz swoją wiedzę w zaciszu własnego domu. Już teraz zapisz się na nasze praktyczne szkolenie i bądź zawsze dobrze przygotowany do zajęć!