Teczka Terapeuty Tus – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 26 września 2023 r. (18:00 - 21:00)
 • 4 października 2023 r. (18:00 - 21:00)
 • 11 października 2023 r. (18:00 - 21:00)
 • 24 października 2023 r. (18:00 - 21:00)
 • 6 listopada 2023 r. (18:00 - 21:00)
 • 20 listopada 2023 r. (18:00 - 21:00)
 • 💰Cena: 199 zł

  Grupa docelowa: Dla nauczycieli, pedagogów, logopedów, oraz terapeutów ale też dla studentów, świeżo upieczonych terapeutów, którzy oprócz teorii chcą poznać praktyczne rozwiązania.

  Opis: Kształtowanie odpowiednich umiejętności społecznych powinno być istotne dla każdego człowieka. Trening umiejętności społecznych u dzieci to zajęcia stanowiące kompleksowy program aktywności, obejmujący wiedzę teoretyczną, praktyczne doświadczenia, ćwiczenia i arkusze pracy. Jeśli na co dzień brakuje ci pomysłów na zajęcia z treningu umiejętności społecznych, szukasz inspiracji ale  nie zawsze wiesz jak zastosować to co znajdziesz w internecie to zapraszamy na to szkolenie. Będziesz mógł zapoznać się z ćwiczeniami, które łatwo zmodyfikować biorąc pod uwagę wiek i potrzeby uczestników zajęć. Otrzymasz scenariusze zajęć o emocjach, asertywności, współpracy, radzeniu sobie z emocjami takimi jak lęk, strach i agresja i inne. Szkolenie jest skierowane do nauczycieli, którzy chcą wzbogacić swój warsztat pracy, kompetencje o zagadnienia związane z prowadzeniem zajęć tus w sposób zrozumiały dla podopiecznych ale i atrakcyjny. Podczas Szkolenia zaprezentowane zostaną przykłady ćwiczeń usprawniających obszary kompetencji społecznych uczniów.

  Program szkolenia:

  1. Rodzaje ćwiczeń i przegląd metody, które możemy wykorzystać podczas zajęć z tus.
  2. Planowanie i organizowanie środowiska zajęć z tus.
  3. Ćwiczenia i zabawy stymulujące rozwój kompetencji społecznych.
  4. Przykłady dobrej praktyki -„Zwykłe” przedmioty w roli pomocy dydaktycznych.
  5. Bezpieczne gry i zabawy rozwijające samopoznanie, akceptację i tolerancję.
  6. Zabawa grupowa jako forma terapii dla dzieci i młodzieży.

  Korzyści:  Po zakończonym szkoleniu każdy uczestnik:

  • rozpoznaje i analizuje podstawowe zagadnienia z zakresu prowadzenia zajęć rozbudzających kompetencje społeczne u podopiecznych,
  • dostosowuje określone ćwiczenia do potrzeb i predyspozycji wychowanków;
  • projektuje ćwiczenia mające na celu wz,mocnienie lub nabycie przez uczniów kompetencji takich jak- znajomość i rozumienie poszczególnych stanów emocjonalnych, asertywność, radzenie sobie ze stresem, lękiem i agresją
  • planuje proces terapeutyczny w swojej placówce edukacyjnej z uwzględnieniem poznanych form pracy i założeniami tus.

  Materiały szkoleniowe:

  Każdy z uczestników otrzyma skrypt z gotowymi pomysłami na ćwiczenia, które pozwolą krok po kroku wdrożyć założenia tus w pracy z podopiecznymi. W szkoleniowym skrypcie znajdą się przykładowe scenariusze, które pozwolą uczestnikom budować swoje koncepcje w oparciu o poznaną wiedzę.  Skrypt zawiera słowniczek najważniejszych pojęć związanych z tus-em – co ułatwi korzystanie np. z fachowej literatury.

  Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Małgorzata Kowalska – więcej informacji o prowadzącej: https://cognitus.pl/o-nas/zespol/