Ssanie kciuka okiem neurologopedy – szkolenie on-line

Szkolenie dla logopedów, neurologopedów, pedagogów, psychologów, terapeutów SI.  Szkolenie na temat ssania kciuka omawia szczegółowo kwestie związane z pojawieniem się tego nawyku, a także pozwala zdobyć praktyczną i teoretyczną wiedzę o tym jak wspierać rodziców i swoich pacjentów i pracować nad eliminacją tej parafunkcji.

Cele szkolenia: Zdobycie wiedzy na temat uwarunkowań nawyku ssania kciuka, a także skutecznych strategii wsparcia dziecka i rodziny w procesie jego eliminacji.

💰Cena 219 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

  1. Jak i kiedy to wszystko się zaczyna?
  2. Dlaczego dziecko ssie kciuk? Co wiemy a czego jeszcze nie?
  3. Profilaktyka ssania kciuka w pierwszych miesiącach życia.
  4. Smoczek czy kciuk - oto jest pytanie?
  5. Konsekwencje ssania kciuka.
  6. Od czego zacząć i jak zaplanować proces zmiany. Strategie i sposoby pracy z rodziną i dzieckiem ssącym kciuk.
  7. Czy gryzaki pomogą? Czy gorzki lakier do paznokci będzie pomocny? A może nakładka na palec? – omówienie znanych i powszechnie opisywanych „metod” – które z nich są skuteczne, a które nie?
  8. Podsumowanie, case studies i czas na pytania.

Korzyści po szkoleniu: Poszerzenie wiedzy na temat jednej z częściej występujących parafunkcji w obrębie narządu żucia.

Terminy zaplanowanych szkoleń:
  • 22 listopada 2024 r. (18:30 - 21:00)
  • 26 listopada 2024 r. (18:30 - 21:00)
  • 3 grudnia 2024 r. (18:30 - 21:00)
  • 19 grudnia 2024 r. (18:30 - 21:00)
  • 30 grudnia 2025 r. (18:30 - 21:00)
  • 7 stycznia 2025 r. (18:30 - 21:00)
  • 15 stycznia 2025 r. (18:30 - 21:00)
  • 23 stycznia 2025 r. (18:30 - 21:00)
  • 31 stycznia 2025 r. (18:30 - 21:00)
  • Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

    Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

    📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

    Prowadząca: Marcelina Przeździęk – neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta NDT-Bobath, wykładowca akademicki. Pracuje od 2009 roku, najpierw przez wiele lat w domowej rehabilitacji pacjentów z SM w ramach Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Kolejno praca w Ośrodku Dziennej Rehabilitacji Neurologicznej Warszawskiego Szpitala dla Dzieci i w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Instytutu Matki i Dziecka, następnie w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Odżywiania i Pediatrii Instytut Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka i Centrum Intensywnej Terapii Olinek. Obecnie pracuje w European Paley Institue w Warszawie. Jest autorką artykułów dotyczących karmienia dzieci z MPD, dyzartrii w przebiegu SM, poradnika dla Pacjentów z SM. Odbyła staż w Katedrze i Klinice Otoaryngologii w CSK w Warszawie z zakresu diagnozy i terapii dysfagii. Rozpoczęła międzynarodowe szkolenie w zakresie endoskopowego badania połykania. Jest członkiem European Society for Swallowing Disorders i International Parkinson and Movement Disorder Society. Ukończyła kurs RCM Neurorehabilitacion Nivel I i II u Marianeli Pernuzzi i wiele specjalistycznych kursów związanych z diagnozą i terapią zaburzeń karmienia u niemowląt i małych dzieci. Prowadzi zajęcia dla studentów studiów podyplomowych z zakresu logopedii i neurologopedii. Pracuje z dziećmi w ramach wczesnej interwencji terapeutycznej, głównie z tymi przedwcześnie urodzonymi, z obciążonym wywiadem okołoporodowym i tymi niemówiącymi. Zajmuje się terapią karmienia dzieci z trudnościami w tym zakresie (również dzieci karmione alternatywnie) i prowadzi komunikacyjnie dzieci z wykorzystaniem alternatywnych i wspomagających metod komunikacji. W mediach społecznościowych działa jako Marcelina_Neurologopeda