Terminy zaplanowanych szkoleń:
💰Cena: 199 zł
Odbiorcy: Szkolenie dla osób pracujących z dziećmi, które chcą wzbogacić swój warsztat pracy w metody usprawniania analizatorów sensorycznych, zabawy wspierające właściwy rozwój psychoruchowy. Dla nauczycieli, terapeutów, którzy chcą zacząć wprowadzać polisensoryczne zadania i zabawy i szukają pomysłu na nie.
Opis: Podczas Szkolenia Uczestnicy zdobędą nowe umiejętności oraz poszerzą swoją wiedzę na temat wykorzystania ćwiczeń sensoterapeutycznych w pracy z dziećmi z trudnościami rozwojowymi i edukacyjnymi. Jak powszechnie wiadomo zaburzenia przetwarzania sensorycznego mają znaczący wpływ na sferę emocjonalną dziecka, rozwój motoryki a także funkcje poznawcze. Percepcja wzrokowa, słuchowa, dotykowa, sprawność motoryki dużej i małej powinny być od najmłodszych lat kompleksowo rozwijane, tak aby zapobiegać i przeciwdziałać niepowodzeniom w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Program szkolenia:
- Wstęp do teorii integracji sensorycznej;
- Rodzaje układów sensorycznych i ich znaczenie dla rozwoju dziecka;
- Rodzaje zaburzeń przetwarzania sensorycznego;
- Sposoby radzenia sobie z deficytami sensorycznymi;
- Techniki wychowawcze wspierające rozwój małego dziecka – teoria uczenia motorycznego;
- Omówienie i pokaz kilku ćwiczeń wspierających układ przedsionkowo-proprioceptywny, dotykowy i planowanie motoryczne;
- Planowanie i organizacja zajęć z sensodydaktyki;
- Ćwiczenia i zabawy stymulujące zmysły;
- Zwykłe i niezwykłe „pomoce dydaktyczne” stosowane w sensodydaktyce;
- Ćwiczenia obustronnej koordynacji, przekraczanie linii środkowej ciała i planowania motorycznego.
Korzyści:
- Poznanie podstawowych zagadnień z zakresu integracji sensorycznej,
- Samodzielne konstruowanie ćwiczenia z zastosowaniem sensoterapii, wykorzystuje w swojej pracy zdobytą wiedzę i umiejętności posługiwania się ruchem kreatywnym,
- Szkolenie „Sensoterapia on-line” zgodnie ze współczesnymi potrzebami edukacyjnymi, jest wzbogacone o omówienie skutecznych i kreatywnych form pracy, takich jak: wykorzystanie plastyki w ćwiczeniu zaburzeń integracji sensorycznej oraz terapii motoryki ręki. Uczestnicy zostaną zapoznani z teorią uczenia motorycznego oraz pokazem ćwiczeń praktycznych, związanych między innymi z ruchem kreatywnym. Podczas szkolenia Uczestnicy poznają metody pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami kształcenia np. zaburzeniami koordynacji wzrokowo-ruchowej czy z dyspraksją. Dowiedzą się jak planować zajęcia i ćwiczenia wpierające rozwój dziecka zarówno w środowisku edukacyjnym, jak i w domu.
Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.
Prowadząca – Małgorzata Kowalska – więcej informacji o prowadzącej https://cognitus.pl/o-nas/zespol/