Seksualność dziecka z zaburzeniami rozwojowymi i niepełnosprawnością intelektualną – szkolenie on-line

Szkolenie skierowane jest do terapeutów, pedagogów, nauczycieli, studentów kierunków pedagogicznych, rodziców dzieci ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnością intelektualną. Celem szkolenia jest zapoznanie słuchaczy z istotą i charakterystyką rozwoju seksualnego dzieci w spektrum autyzmu i niepełnosprawnością intelektualną. Uczestnik oprócz wiadomości teoretycznych, zapozna się  i praktycznymi  oddziaływaniami terapeutycznymi w tym zakresie.

💰Cena 219 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1. Rozwój seksualny i zachowania seksualne – wstęp.
 2. Świadomość publicznych i prywatnych części ciała dziecka z zaburzeniami rozwojowymi – wprowadzenie do tematu.
 3. Jak uświadamiać dziecko i uczyć je własnego ciała – początek kształtowania seksualności.
 4. Publiczne i prywatne części ciała – budowanie świadomości i bezpieczeństwa seksualnego.
 5. Czym jest intymność?
 6. Specyfika zachowań seksualnych dzieci z zespołem Aspergera.
 7. Zasada bielizny, jako technika budowania bezpieczeństwa seksualnego.
 8. Oznaki, które mogą sugerować wykorzystanie?
 9. Trudności dojrzewania nastolatków z ASD.
 10. Okres dojrzewania dziewcząt ze spektrum  autyzmu.

Korzyści - Uczestnik szkolenia zapozna się z głównymi aspektami rozwoju seksualnego dzieci. Ponadto pozna skuteczne techniki i strategie, które wspomogą rozwój seksualny dzieci.

Materiały: Każdy uczestnik szkolenia otrzyma materiały szkoleniowe w wersji pdf do samodzielnego wydruku.

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 2 lipca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 26 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Magdalena Kosiń - fizjoterapeuta, logopeda, terapeuta i diagnosta zaburzeń integracji sensorycznej, terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki, diagnosta i terapeuta zaburzeń rozwojowych. Ponadto od 12 lat prowadzi Polską Szkołę Sobotnią w Wielkiej Brytanii. Od 18 lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie. Jej pasją zawodową jest praca z dziećmi z zaburzeniem rozwoju. Ukończyła liczne szkolenia specjalistyczne i zawodowe w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Od wielu lat jest szkoleniowcem. Prowadzi liczne szkolenia stacjonarne i online dla specjalistów, terapeutów i nauczycieli. Nie zapomina również o rodzicach, dla których organizuje darmowe konsultacje i szkolenia. Służy im radą i pomocą, aby lepiej zrozumieli swoje dzieci. Swoją pracę kieruje jednak głównie do dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi i problemami. To dzieci są dla niej najważniejsze. Założycielka i właścicielka Gabinetu Terapeutyczno – Szkoleniowego „Puzzle Szkolenia i Terapia” w Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje nad książką na temat autyzmu, która ma być poradnikiem dla rodziców tych dzieci.