Rozwój samodzielności i umiejętności życiowych u dzieci i nastolatków ze spektrum autyzmu – szkolenie on-line

Szkolenie skierowane jest do terapeutów, pedagogów, nauczycieli, studentów kierunków pedagogicznych, rodziców dzieci ze spektrum autyzmu i  niepełnosprawnością intelektualną. Celem szkolenia jest wyjaśnienie czym są umiejętności życiowe, które są niezbędne do samodzielnego funkcjonowania i bycia niezależnym. Oprócz zagadnień terminologiczno – teoretycznych uczestnik zapozna się z praktycznymi wskazówkami, które wspomogą samodzielność dziecka i nastolatka ze spektrum autyzmu.

💰Cena 219 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1. Samodzielność życiowa – istota, znaczenie i rodzaje.
 2. Kategorie umiejętności życiowych niezbędne do odniesienia sukcesu dla osób z ASD.
 3. Co sprzyja i co utrudnia nabywanie umiejętności życiowych i samodzielności przez osoby z ASD.
 4. Wpływ opanowania czynności samoobsługowych i porządkowych na rozwój intelektualny dzieci.
 5. W jaki sposób kierować procesem uczenia się samodzielności u małych dzieci z ASD?
 6. Jakie czynności samoobsługowe powinien opanować przedszkolak?
 7. Najważniejsze zachowania nawykowe, które warto kształtować u przedszkolaka.
 8. Zasady wsparcia w budowaniu samodzielności u osób z ASD.
 9. Interwencje poprawiające samodzielne funkcjonowanie i przygotowanie do dorosłego życia: doskonalenie funkcji wykonawczych, higiena osobista, samoregulacja i odpoczynek, obowiązki domowe, czynności samoobsługowe i inne.
 10. Jak współpracować z rodzicami w zakresie kształtowania czynności samoobsługowych?

Korzyści: Uczestnik szkolenia zapozna się ze strategiami wspierającymi rozwój samodzielności u osób z ASD.

Materiały: Każdy uczestnik szkolenia otrzyma materiały szkoleniowe w wersji pdf do samodzielnego wydruku.

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 25 czerwca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 26 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia,

  Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Magdalena Kosiń - fizjoterapeuta, logopeda, terapeuta i diagnosta zaburzeń integracji sensorycznej, terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki, diagnosta i terapeuta zaburzeń rozwojowych. Ponadto od 12 lat prowadzi Polską Szkołę Sobotnią w Wielkiej Brytanii. Od 18 lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie. Jej pasją zawodową jest praca z dziećmi z zaburzeniem rozwoju. Ukończyła liczne szkolenia specjalistyczne i zawodowe w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Od wielu lat jest szkoleniowcem. Prowadzi liczne szkolenia stacjonarne i online dla specjalistów, terapeutów i nauczycieli. Nie zapomina również o rodzicach, dla których organizuje darmowe konsultacje i szkolenia. Służy im radą i pomocą, aby lepiej zrozumieli swoje dzieci. Swoją pracę kieruje jednak głównie do dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi i problemami. To dzieci są dla niej najważniejsze. Założycielka i właścicielka Gabinetu Terapeutyczno – Szkoleniowego „Puzzle Szkolenia i Terapia” w Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje nad książką na temat autyzmu, która ma być poradnikiem dla rodziców tych dzieci.