Rozpoznawanie zaburzeń integracji sensorycznej – Festiwal Integracji Sensorycznej – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 3 października 2020 r. (09:00 - 12:00) ZAPISZ SIĘ
 • 💰 cena – 139 zł

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  Program:

  1)      Rozpoznawanie zaburzeń integracji sensorycznej

  1. Twórca metody;
  2. Założenie integracji sensorycznej;
  3. Rola i znaczenie zmysłów;
  4. Rozwój zmysłów w okresie prenatalnym + ciekawe wyniki badań;
  5. Sposoby stymulacji zmysłów;
  6. ZaburzeniaSI- wyjaśnienie pojęcia;
  7. Podział zaburzeń wg J. Ayers i L. Miller
  8. Rodzaje zaburzeń i ich objawy;
  9. Propozycje ćwiczeń;
  10. Dyspraksja
  11. Dieta sensoryczna
  12. Plan terapii
  13. Warsztat – zabawy, ćwiczenia i aktywności, prezentacja pomocy dydaktycznych

  Prowadząca: Justyna Kapuścińska-Kozakiewicz – Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zawodu nauczyciel i pedagog, z zamiłowania i powołania terapeuta. Ukończyła studia z zakresu terapii pedagogicznej i terapii integracji sensorycznej oraz liczne szkolenia, m.in. terapię ręki. Uwielbia pracę z dziećmi i rodzicami. Jest właścicielką gabinetu terapeutycznego Zmysłek Centrum Rozwoju i Wsparcia Dziecka. Swoją pasję bycia terapeutą realizuje również pisząc artykuły związane z pedagogiką, terapią pedagogiczną, nauczaniem i integracją sensoryczną. Prywatnie – szczęśliwa mężatka, która uwielbia czytać książki i chodzić do teatru. Kiedy tylko ma możliwość podróżuje, szczególnie na Wschód, który ogromnie ją fascynuje. 

  Uczestnik otrzymuje zaświadczenie ukończenia szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.