Psychoedukacja wspierająca rodzinę jako rękojmia pracy wychowawczej i współpracy z rodzicami – szkolenie on-line

Szkolenie dla dla nauczycieli, specjalistów pracujących w szkołach, poradniach psychologiczno-terapeutycznych etc. rozumiejących wagę wkładu rodziców w rozwój i wychowanie dziecka i pragnących budować z nimi zdrową, owocną współpracę! Cel szkolenia to nabycie umiejętności budowania współpracy wychowawczej i relacji na linii nauczyciel/wychowawca-rodzic. Szkolenie przygotowuje pracowników oświaty i terapeutów do pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej czy terapeutycznej dla rozwoju dziecka we współpracy z jego rodzicami. Pozwala dobrze zrozumieć perspektywę opiekuna i znaleźć sposoby na budowanie porozumienia i otwartej komunikacji w tych relacjach. Po odbyciu szkolenia:

 • Poznasz prawne i oparte o psychologie rozwoju uzasadnienie ról nauczyciela/pedagoga i rodzica w procesie rozwoju dziecka,
 • Zrozumiesz znaczenie pierwszego kontaktu i nauczysz się budować poprawne relacje od samego początku,
 • Poznasz zasady skutecznej komunikacji,
 • Wzmocnisz swoją asertywność i będziesz wiedzieć jak i gdzie stawiać granice w relacjach zawodowych z rodzicami,
 • Zaplanujesz formy i treści dla skutecznej psychoedukacji rodziców w Twojej placówce.

💰Cena 209 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

 Program szkolenia:

 1. Wpływ wychowawczy i obowiązki związane z wychowaniem i opieką nad dzieckiem rodziców i pracowników placówek.
 2. Komunikacja z rodzicem kluczem do skutecznej współpracy: podstawy, środki, kanały.
 3. Asertywność, profesjonalizm i partnerstwo w relacjach z rodzicami.
 4. Praktyczne formy psychoedukacji na gruncie przedszkolnym i szkolnym.

Materiały dla uczestników: Notatka pdf.

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 27 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 25 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 29 października 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 27 listopada 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Marcelina Varol (Wnęk) – pedagog, terapeuta, promotor zdrowia. Całe swoje życie zawodowe oddaje się pracy z osobami ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, ich rodzinami oraz rozwojem osobistym i zawodowym terapeutów i nauczycieli. W Polsce współpracowała z takimi instytucjami jak Centrum Terapii Promitis, Fundacja Wychowanie dla Przyszłości, Fundacja Promyk Słońca, Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych. W Gruzji wspierała działalność Uniwersytetu Stanowego w Tbilisi, Neurodevelopment Centre oraz współtworzyła Centrum Wsparcia i Rozwoju Dzieci z Niepełnosprawnościami Sunsspace. Jej pasją zawsze jest człowiek i jego niezwykłe możliwości rozwojowe oraz dążenie do życiowego spełnienia. Pracuje w duchu pedagogiki personalistycznej, holistycznej i w oparciu o najlepsze praktyki komunikacji bez przemocy. Prywatnie mama Rozalki i zapalony podróżnik.