Praca w grupie – harmonizowanie zajęć, realizacja zadań programowych, kształtowanie postaw koleżeńskich i obywatelskich – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 12 grudnia 2023 r. (18:00 - 21:00)
 • 11 stycznia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 💰Cena 209 zł

  Odbiorcy: Kurs dla nauczycieli, wychowawców, specjalistów chcących aktywnie wspierać integrację zespołów klasowych i cieszyć się dobrą atmosferą podczas zajęć przez cały rok szkolny!

  Cele/korzyści: Uczestnicy szkolenia:

  • pogłębisz wiedzę na temat przebiegu procesów grupowych,
  • poznasz zalety stosowania elementów tutoringu rówieśniczego, współpracy, modelu odwróceonej lekcji i uniwersalnego projektowania,
  • rozwiniesz praktyczne umiejętności wykorzystywania sytuacji szkolnych do kształtowania pożądanych postaw uczniów i facylitowania ich rozwoju poznawczego,
  • dowiesz się jak stowrzyć kontrakt grupowy, którego wszyscy z chęcią będą przestrzegać,
  • nauczysz się odpwiednio reagować, by wspierać rozwiązywanie konfliktów  Twojej klasie.

  Program szkolenia:

  1. Przebieg procesów grupowych w grupie na wszystkich etapach nauki szkolnej.
  2. Rola kontraktu grupowego w kształtowaniu się postaw i budowaniu sprzyjającej atmosfery.
  3. Gwiazdy socjomentryczne i kozły ofiarne oraz inne role grupowe.
  4. Metoda uniwersalnego projektowania jako niezawodnie angażująca forma pracy w grupach przedszkolnych i klasach szkolnych.
  5. Tutoring rówieśniczy.
  6. Metoda odwróćonej lekcji.
  7. Trudna sztuka rozwiązywania konfliktów.
  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Marcelina Wnęk – pedagog, terapeuta, promotor zdrowia. Całe swoje życie zawodowe oddaje się pracy z osobami ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, ich rodzinami oraz rozwojem osobistym i zawodowym terapeutów i nauczycieli. W Polsce współpracowała z takimi instytucjami jak Centrum Terapii Promitis, Fundacja Wychowanie dla Przyszłości, Fundacja Promyk Słońca, Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych. W Gruzji wspierała działalność Uniwersytetu Stanowego w Tbilisi, Neurodevelopment Centre oraz współtworzyła Centrum Wsparcia i Rozwoju Dzieci z Niepełnosprawnościami Sunsspace. Jej pasją zawsze jest człowiek i jego niezwykłe możliwości rozwojowe oraz dążenie do życiowego spełnienia. Pracuje w duchu pedagogiki personalistycznej, holistycznej i w oparciu o najlepsze praktyki komunikacji bez przemocy. Prywatnie mama Rozalki i zapalony podróżnik.