Pozytywna dyscyplina – wprowadzenie – niegrzeczne dzieci nie istnieją! – szkolenie on-line

Szkolenie dla dyrektorów, nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz innych dorosłych/specjalistów, pracujących z dziećmi w wieku 3-10lat. Czy niegrzeczne dzieci istnieją? Czy dyscyplina może być tylko i wyłącznie pozytywna? Jak można budować trwałe relacje z uczniami, oparte na szacunku i empatii? Jak zachęcać dzieci do współpracy? Zapraszamy na szkolenie wprowadzające do tematu Pozytywnej Dyscypliny – podejścia do wychowania, rodzicielstwa i komunikacji, pełnego wiedzy, narzędzi i rozwiązań , przydatnych w pracy z dziećmi w każdym wieku.

Cele szkolenia:

 •  poznanie podstawowych założeń i narzędzi, jakie proponuje Pozytywna Dyscyplina,
 • udzielenie dorosłym potrzebnego wsparcia – merytorycznego i praktycznego – w obliczu rozmaitych trudności wychowawczych takich jak agresja, zniechęcenie, brak współpracy, histerie, konflikty rówieśnicze.

💰Cena: 200 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1.  Czym jest Pozytywna Dyscyplina – wprowadzenie, geneza, podstawowe założenia.
 2. Długofalowe cele wychowawcze – praca za listą życiowych kompetencji i umiejętności społecznych.
 3. Rola modelowania dorosłego i budowania relacji.
 4. Przykłady narzędzi Pozytywnej Dyscypliny – pytania pełne ciekawości.
 5. Czy złość jest ok?
 6. Co kryje się za zachowaniem ? Analogia góry lodowej.
 7. Podsumowanie.

Korzyści: 

 • zdobycie wiedzy na temat głównych założeń Pozytywnej Dyscypliny,
 • otrzymanie przydatnych narzędzi do pracy z dziećmi (niektóre do zastosowania od zaraz),
 • wiedza na temat przyczyn „niegrzecznych” zachowań u dzieci,
 • wsparcie grupy w obliczu podobnych wyzwań wychowawczych,
 • nauka poszukiwania rozwiązań.

Materiały szkoleniowe: uczestnicy otrzymują materiały w formie pdf – workbooki, z podsumowaniem szkolenia, listą przydatnych komunikatów, miejscem na samodzielne ćwiczenia.

Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 5 czerwca 2024 r. (19:15 - 21:15)
 • 24 września 2024 r. (19:15 - 21:15)
 • ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Olga Pośpiech – Edukatorka Pozytywnej Dyscyplina. Od ponad 4 lat wspiera rodziców i nauczycieli, pomagając im budować wartościowe relacje z dziećmi, ucząc empatycznej komunikacji i skutecznej współpracy. W swojej pracy wykorzystuje narzędzia Pozytywnej Dyscypliny , założenia pedagogiki Marii Montessori (ukończyła roczny kurs montessoriańskiej pedagogiki przedszkolnej) i rodzicielstwa bliskości. Dzieli się także swoim 6-letnim doświadczeniem, zdobytym na stanowisku dyrektorki niepublicznego przedszkola Montessori. Organizuje i prowadzi zarówno warsztaty dla rodziców, jak i szkolenia dla rad pedagogicznych. Prywatnie mama dwóch synów (10 i 12 lat).