Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w szkole – szkolenie on-line

Brak zaplanowanych szkoleń

💰Cena – 159 zł

❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

Szkolenie skierowane jest do dyrektorów szkół, nauczycieli, pedagogów, terapeutów.

Celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy na temat organizacji pomocy psychologiczno – pedagogicznej na terenie placówki. Wyjaśnienie czym jest pomoc psychologiczno – pedagogiczna. W jaki sposób planować pomoc, do kogo ona jest skierowana.

Zdobyte informacje pozwolą dyrektorowi, nauczycielom oraz specjalistom na stworzenie – w oparciu o obowiązujący harmonogram, odpowiedniej procedury pomocy psychologiczno – pedagogicznej na terenie placówki.

W rezultacie stworzą odpowiednią dokumentację pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

Omawiane zagadnienia:

– poznanie przepisów prawa oświatowego dotyczących pomocy psychologiczno – pedagogicznej

– wyjaśnienie czym jest pomoc psychologiczno – pedagogiczna w świetle Rozporządzenia MEN w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach

– przegląd form pomocy w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej

– poznanie zasad obowiązującej dokumentacji pomocy psychologiczno – pedagogicznej

– zadania dyrektora, nauczycieli oraz specjalistów w zakresie pomocy psychologiczno – pedagogicznej

– przedstawienie procedury udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej na terenie szkoły.

Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

Prowadząca – Justyna Maciejewska – więcej informacji o prowadzącej: https://cognitus.pl/o-nas/zespol/