Płodowy zespół alkoholowy – szkolenie on-line

Szkolenie skierowane jest do logopedów, neurologopedów, pedagogów, nauczycieli przedszkola i szkoły, studentów kierunków pedagogicznych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu deficytów rozwojowych dzieci. Celem szkolenia jest zapoznanie słuchaczy z teoretycznymi i praktycznymi aspektami związanymi z ekspozycją alkoholu na płód i jego konsekwencjami wpływającymi na rozwój i funkcjonowanie dziecka.

💰Cena 219 zł

Sprawdź terminy poniżej i zapisz się👇

Program szkolenia:

 1. Wprowadzenie do tematu
 2. Jak można zapobiec FASD
 3. Spożywanie alkoholu przez kobiety w ciąży i jego konsekwencje dla płodu
 4. Patogeneza FASD
 5. Rodzaje zaburzenia ze spektrum alkoholu u płodu
 6. Objawy FASD i cechy dysmorficzne
 7. Problemy związane z funkcjonowaniem i edukacja u dziecka z FASD
 8. Problemy diagnostyczne FASD
 9. Badania u dzieci pomagające stwierdzić FASD
 10. Strategie postępowania wobec dziecka z FASD
 11. Dziecko z FASD w szkole
 12. Dziecko z FASD w rodzinie
 13. Pytania uczestników.

Korzyści - Uczestnik szkolenia po jego ukończeniu:

 • dysponuje wiedzą ogólną z zakresu FASD
 • potrafi rozpoznać objawy i deficyty związane z ekspozycją alkoholu na płód
 • potrafi wspomagać funkcjonowanie dziecka
 • otrzymuje zaświadczenie uczestnictwa i materiały szkoleniowe.

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 20 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 16 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Magdalena Kosiń - fizjoterapeuta, logopeda, terapeuta i diagnosta zaburzeń integracji sensorycznej, terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki, diagnosta i terapeuta zaburzeń rozwojowych. Ponadto od 12 lat prowadzi Polską Szkołę Sobotnią w Wielkiej Brytanii. Od 18 lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie. Jej pasją zawodową jest praca z dziećmi z zaburzeniem rozwoju. Ukończyła liczne szkolenia specjalistyczne i zawodowe w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Od wielu lat jest szkoleniowcem. Prowadzi liczne szkolenia stacjonarne i online dla specjalistów, terapeutów i nauczycieli. Nie zapomina również o rodzicach, dla których organizuje darmowe konsultacje i szkolenia. Służy im radą i pomocą, aby lepiej zrozumieli swoje dzieci. Swoją pracę kieruje jednak głównie do dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi i problemami. To dzieci są dla niej najważniejsze. Założycielka i właścicielka Gabinetu Terapeutyczno – Szkoleniowego „Puzzle Szkolenia i Terapia” w Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje nad książką na temat autyzmu, która ma być poradnikiem dla rodziców tych dzieci.