Płodowy zespół alkoholowy – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 11 października 2023 r. (18:00 - 21:00)
 • 13 listopada 2023 r. (18:00 - 21:00)
 • 4 grudnia 2023 r. (18:00 - 21:00)
 • 11 grudnia 2023 r. (18:00 - 21:00)

 • 💰Cena 199 zł

  Odbiorcy: Szkolenie skierowane jest do logopedów, neurologopedów, pedagogów, nauczycieli przedszkola i szkoły, studentów kierunków pedagogicznych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu deficytów rozwojowych dzieci.

  Cel szkolenia: Celem szkolenia jest zapoznanie słuchaczy z teoretycznymi i praktycznymi aspektami związanymi z ekspozycją alkoholu na płód i jego konsekwencjami wpływającymi na rozwój i funkcjonowanie dziecka.

  Program szkolenia:

  1. Wprowadzenie do tematu
  2. Jak można zapobiec FASD
  3. Spożywanie alkoholu przez kobiety w ciąży i jego konsekwencje dla płodu
  4. Patogeneza FASD
  5. Rodzaje zaburzenia ze spektrum alkoholu u płodu
  6. Objawy FASD i cechy dysmorficzne
  7. Problemy związane z funkcjonowaniem i edukacja u dziecka z FASD
  8. Problemy diagnostyczne FASD
  9. Badania u dzieci pomagające stwierdzić FASD
  10. Strategie postępowania wobec dziecka z FASD
  11. Dziecko z FASD w szkole
  12. Dziecko z FASD w rodzinie
  13. Pytania uczestników.

  Korzyści – Uczestnik szkolenia po jego ukończeniu:

  • dysponuje wiedzą ogólną z zakresu FASD
  • potrafi rozpoznać objawy i deficyty związane z ekspozycją alkoholu na płód
  • potrafi wspomagać funkcjonowanie dziecka
  • otrzymuje zaświadczenie uczestnictwa i materiały szkoleniowe.

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Magdalena Kosiń – fizjoterapeuta, logopeda, terapeuta i diagnosta zaburzeń integracji sensorycznej, terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki, diagnosta i terapeuta zaburzeń rozwojowych. Ponadto od 12 lat prowadzi Polską Szkołę Sobotnią w Wielkiej Brytanii. Od 18 lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie. Jej pasją zawodową jest praca z dziećmi z zaburzeniem rozwoju. Ukończyła liczne szkolenia specjalistyczne i zawodowe w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Od wielu lat jest szkoleniowcem. Prowadzi liczne szkolenia stacjonarne i online dla specjalistów, terapeutów i nauczycieli. Nie zapomina również o rodzicach, dla których organizuje darmowe konsultacje i szkolenia. Służy im radą i pomocą, aby lepiej zrozumieli swoje dzieci. Swoją pracę kieruje jednak głównie do dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi i problemami. To dzieci są dla niej najważniejsze. Założycielka i właścicielka Gabinetu Terapeutyczno – Szkoleniowego „Puzzle Szkolenia i Terapia” w Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje nad książką na temat autyzmu, która ma być poradnikiem dla rodziców tych dzieci.