Pamięć wzrokowa i słuchowa – kuferek pomocy terapeuty – szkolenie on-line

Odbiorcy szkolenia: logopedzi, nauczyciele, terapeuci, pedagodzy specjalni, nauczyciele wspomagający.
Pamięć to zdolność magazynowania i odtwarzania informacji. Pełni niezwykle ważną rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu. Umożliwia nam rozwój, zdobywanie nowych informacji, jest podstawą wszystkich umiejętności szkolnych. Coraz częściej obserwujemy trudności dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w zakresie zapamiętywania. Na tym szkoleniu zostaną zaprezentowane praktyczne ćwiczenia i zabawy rozwijające różne rodzaje pamięci. Dowiesz się jak stymulować pamięć wzrokową i słuchową, poznasz praktyczne wskazówki rozwijające analizę i syntezę wzrokową i słuchową oraz ćwiczenia wzrokowo-słuchowe. Poznasz gry, zabawy i materiały do druku, które urozmaicą Twoją terapię o ćwiczenia pamięci wzrokowej i słuchowej. Wypróbuj je i odkrywaj postępy, które będą robili twoi uczniowie. Propozycje ćwiczeń będą doskonale sprawdzały się dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Jeśli poszukujesz praktycznych rozwiązań dla stymulowania pamięci wzrokowej koniecznie zapisz się na to szkolenie!

💰Cena 209 zł 

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1. Czym jest pamięć i etapy jej pracy.
 2. Elementarne i złożone procesy poznawcze.
 3. Wyjaśnienie pojęć związanych z rodzajami pamięci.
 4. Pamięć wzrokowa i słuchowa a nabywanie umiejętności szkolnych.
 5. Pamięć wzrokowa – ćwiczenia, gry i zabawy stymulujące pamięć wzrokową.
 6. Praca na materiale konkretnym, tematycznym i atematycznym.
 7. Pamięć słuchowa - ćwiczenia, gry i zabawy stymulujące pamięć słuchową.

Korzyści:

 • Uporządkowanie wiedzy dotyczącej funkcjonowania pamięci
 • Poznanie praktycznych sposobów stymulowania pamięci wzrokowej i słuchowej.
 • Rozumienie zasad organizacji ćwiczeń na materiale tematycznym i atematycznym.
 • Wykorzystanie gotowych, bogatych materiałów do druku.

Materiały szkoleniowe:

 • Prezentacja PDF z najważniejszymi informacjami prezentowanymi podczas szkolenia.
 • Bogate materiały do druku – karty ćwiczeń i zadań na materiale tematycznym i atematycznym, m.in.: gra w superpamięć wersja 3, Gdzie się ukrywa?, sekwencje wzrokowe i słuchowe, gry rozwijające pamięć słuchową i wzrokową w PDF – ponad 60 stron materiałów do wykorzystania na terapii!
Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 25 czerwca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 4 lipca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 10 lipca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 23 lipca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Anna Wójcik – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej od 11 lat, ukończyła Uniwersytet Łódzki na wydziale Nauk o Wychowaniu. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną na kierunku Logopedia, neurologopedię na Krakowskiej Akademii oraz oligofrenopedagogikę z terapią autyzmu w Społecznej Akademii Nauk. Dodatkowo, jest nauczycielem metody M. Montessori po kursie w Polskim Stowarzyszeniu Montessori. Przez 8 lat prowadziła warsztaty i ćwiczenia ze studentami Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej.  Jest autorką bloga raaanyjulek.blogspot.com