Napięcie mięśniowe i jego wpływ na funkcjonowanie i mowę dziecka – szkolenie on-line

Szkolenie skierowane jest do logopedów, neurologopedów, pedagogów, nauczycieli przedszkola i szkoły, studentów kierunków pedagogicznych i logopedycznych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu rozwoju i zaburzeń u dziecka, które wpływają na jego funkcjonowanie i mowę.

Celem szkolenia jest zapoznanie słuchaczy z teoretycznymi i praktycznymi aspektami związanymi z istotą i zaburzeniami napięcia mięśniowego u dzieci.

💰Cena 219 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1. Prawidłowe wzorce ruchowe
 2. Rozwój motoryczny dziecka
 3. Odruchy pierwotne i skutki przetrwałych odruchów
 4. Asymetria ułożeniowa i kontrola postawy
 5. Napięcie mięśniowe: istota, znaczenie, rodzaje, objawy zaburzeń, konsekwencje nieprawidłowego napięcia
 6. Wpływ zaburzeń napięcia mięśniowego na pobieranie pokarmu
 7. Wpływ zaburzeń napięcia mięśniowego na mowę

Korzyści: Uczestnik szkolenia po jego ukończeniu:

 • dysponuje wiedzą z zakresu prawidłowego rozwoju motorycznego dziecka, który stanowi bazę do dalszego rozwoju
 • potrafi określić i dostrzec objawy zaburzonego napięcia mięśniowego
 • zna objawy zaburzeń napięcia mięśniowego, które wpływają na zaburzenia pobierania pokarmu oraz mowę
 • otrzymuje zaświadczenie uczestnictwa i materiały szkoleniowe.

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 24 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia,

  Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Magdalena Kosiń - fizjoterapeuta, logopeda, terapeuta i diagnosta zaburzeń integracji sensorycznej, terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki, diagnosta i terapeuta zaburzeń rozwojowych. Ponadto od 12 lat prowadzi Polską Szkołę Sobotnią w Wielkiej Brytanii. Od 18 lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie. Jej pasją zawodową jest praca z dziećmi z zaburzeniem rozwoju. Ukończyła liczne szkolenia specjalistyczne i zawodowe w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Od wielu lat jest szkoleniowcem. Prowadzi liczne szkolenia stacjonarne i online dla specjalistów, terapeutów i nauczycieli. Nie zapomina również o rodzicach, dla których organizuje darmowe konsultacje i szkolenia. Służy im radą i pomocą, aby lepiej zrozumieli swoje dzieci. Swoją pracę kieruje jednak głównie do dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi i problemami. To dzieci są dla niej najważniejsze. Założycielka i właścicielka Gabinetu Terapeutyczno – Szkoleniowego „Puzzle Szkolenia i Terapia” w Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje nad książką na temat autyzmu, która ma być poradnikiem dla rodziców tych dzieci.