Mama, tata, rodzina w roli pedagoga twórczości- warsztat dla opiekunów dzieci młodszych – szkolenie on-line

Szkolenie jest adresowane przede wszystkim do rodziców, opiekunów, nauczycieli wychowania przedszkolnego, wszystkich pragnących twórczo rozwijać najmłodszych..

Najbardziej twórcze są…. dzieci. Nie możemy o tym zapominać. Nie możemy też tego w nich zabijać. A dzisiejszy świat zdaje się zmierzać w kierunku unicestwienia tej pierwotnej wspaniałej cechy człowieka, gdy w ręce najmłodszych wkłada telefony, tablety, zamiast kredek, kartek, klocków,  gdy zamyka im buzie, bo unika rozmowy,  gdy pozbawia ruchu, bo dorosły nie ma czasu. Przykłady można by mnożyć… Podczas szkolenia zatrzymamy się nad tym problemem, poznamy przykłady rozwijania pierwotnego potencjału twórczego dzieci, przełamiemy lęki, staniemy się jak dzieci, by z radością towarzyszyć im w twórczym rozwoju od najmłodszych lat.

Celem szkolenia jest przygotowanie do stymulowania twórczego rozwoju dziecka.

💰Cena 209 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1. Aktywność twórcza najmłodszych- odrobina wstępu teoretycznego.
 2.  Jak twórczo rozwijałam własne dzieci? -  krótkie podzielenie.
 3. Zapoznanie z wybranymi metodami stymulowania twórczej aktywności dziecka.
 4. Trening twórczości – działania własne uczestników.
 5. Twórczy rodzic, twórczy opiekun, twórczy nauczyciel– od marzeń do rzeczywistości- planowanie przyszłych działań.

Korzyści: Uczestnik  szkolenia pozna sposoby rozwijania wyobraźni dziecięcej poprzez pomysłową zabawę, rozmowę, lekturę,  reagowanie na doświadczenia i wspieranie dziecięcych pomysłów.

Materiały szkoleniowe: Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały szkoleniowe w formie banku ćwiczeń twórczych. Poznają też bogatą literaturę przedmiotu, zawierającą gamę twórczych działań możliwych do podejmowania z najmłodszymi dziećmi.

Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 28 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 30 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Magdalena Łubkowska-Stanisławska  - nauczyciel z ponad dwudziestopięcioletnim już doświadczeniem; polonistka w SP w Kijewie Królewskim, wcześniej w gimnazjum; wykładowczyni na kierunku studiów podyplomowych dla nauczycieli w Akademii Ateneum w Gdańsku „Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem”; prowadząca zespół teatralny; pasjonatka nauczania, twórczego podejścia do życia i teatru; podobnie jak Ania z Zielonego Wzgórza bardziej żyjąca w świecie uczuć i wyobraźni niż twardo stąpająca po ziemi; autorka wydawnictw i artykułów na temat teatru i twórczości; propagatorka twórczości uczniowskiej, sama pisująca wiersze; organizatorka warsztatów teatralnych i dramowych dla dzieci, młodzieży, także od lat szkoląca nauczycieli; członkini różnych fascynujących grup dla pedagogów, które pozwalają jej się rozwijać i dodają skrzydeł do działania, ambasadorka Wiosny Edukacji; prywatnie mama dwojga dorosłych już dzieci, podkreślająca, iż doświadczenie ich drogi rozwoju bardzo wspierająco wpłynęło na postawę pedagoga otwartego na ucznia.