Lewa półkula mózgu – istota i strategie stymulacji – szkolenie on-line

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich poziomów edukacyjnych,  terapeutów wczesnego wspomagania, logopedów, neurologopedów, studentów kierunków pedagogicznych oraz rodziców. Celem szkolenia jest wyjaśnienie istoty lewej półkuli mózgu, w odniesieniu do funkcjonowania dziecka oraz strategie, które stymulują optymalnie procesy rozumienia i logicznego myślenia oraz werbalizację.

💰Cena 219 zł

Sprawdź terminy poniżej i zapisz się👇

Program szkolenia:

Program szkolenia:
1. Podstawowe wiadomości o mózgu: budowa, funkcje i różnice.
2. Rozwój mózgu w ontogenezie.
3. Symetryczność i asymetryczność mózgowia.
4. Lateralizacja czynnościowa i wzrokowo – przestrzenna.
5. Funkcje prawej i lewej półkuli mózgu oraz ich wzajemna kooperacja.
6. Istota i znaczenie prawidłowo przebiegających procesów w lewej półkuli
mózgu.
7. Trening lewej półkuli:

 •  Sekwencje motoryczne,
 • Sekwencje słuchowe,
 • Kontekst innych sekwencji krok po kroku,
 • Konstrukt szeregowy jako ciąg elementów,
 • Stymulacja pamięci,
 • Wielowymiarowa przestrzeń relacji,
 • Wsparcie myślenia.

Korzyści: Uczestnik szkolenia zapozna się z istotą i specyfiką lewej półkuli mózgu, jako tej odpowiedzialnej za zdolności językowe i myślenie logiczne, a także zaznajomi się z optymalnymi możliwościami treningu tego obszaru w mózgu.

Materiały szkoleniowe: Każdy uczestnik szkolenia otrzyma materiały szkoleniowe w wersji pdf do samodzielnego wydruku.

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 16 kwietnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 13 maja 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 5 czerwca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 2 lipca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Magdalena Kosiń – fizjoterapeuta, logopeda, terapeuta i diagnosta zaburzeń integracji sensorycznej, terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki, diagnosta i terapeuta zaburzeń rozwojowych. Ponadto od 12 lat prowadzi Polską Szkołę Sobotnią w Wielkiej Brytanii. Od 18 lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie. Jej pasją zawodową jest praca z dziećmi z zaburzeniem rozwoju. Ukończyła liczne szkolenia specjalistyczne i zawodowe w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Od wielu lat jest szkoleniowcem. Prowadzi liczne szkolenia stacjonarne i online dla specjalistów, terapeutów i nauczycieli. Nie zapomina również o rodzicach, dla których organizuje darmowe konsultacje i szkolenia. Służy im radą i pomocą, aby lepiej zrozumieli swoje dzieci. Swoją pracę kieruje jednak głównie do dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi i problemami. To dzieci są dla niej najważniejsze. Założycielka i właścicielka Gabinetu Terapeutyczno – Szkoleniowego „Puzzle Szkolenia i Terapia” w Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje nad książką na temat autyzmu, która ma być poradnikiem dla rodziców tych dzieci.