Joga dla dzieci jako pomysł na innowację pedagogiczną – na zajęcia ruchowe, logopedyczne i nie tylko – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 25 sierpnia 2021 r. (18:00 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 • 20 września 2021 r. (18:00 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 • 💰Cena 159 zł

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  Szkolenie jest skierowane dla nauczycieli przedszkola oraz szkoły podstawowej, logopedów, do wszystkich zainteresowanych.

  Obecne czasy spowodowały, iż nie tylko dorośli żyją w ciągłym pędzie i stresie, ale również dzieci. Ponad to era smartfonów i laptopów zamknęła je w wirtualnym świecie, czemu nie sprzyja aktualne nauczanie. Dzieci są zdekoncentrowane i przebodźcowane jak nigdy przedtem. Nie potrafią się wyciszyć i „zatrzymać na tu i teraz”. Ratunkiem jest joga, która uspokaja organizm, wycisza go i uczy cierpliwości i koncentracji. Reguluje oddech i pogłębia go. Co więcej jest lekarstwem dla ciała. Każdy ruch jest przemyślany i dokładny, wpływa na korektę postawy, co jest szalenie istotne podczas rozwoju dziecka. Joga nie musi być nudna, gdyż również w formie „jogowej” zabawy dziecko uczy się najlepiej.

  Program:

  1. Przyczyny oraz trudności, które wpływają na koncentrację u dzieci.
  2. Jak wygląda joga dla dzieci, jak należy jej uczyć.
  3. Dlaczego praktyka jogi poprawia koncentrację, uważność oraz wycisza organizm.
  4. Cele i korzyści płynące z jogi, metodyka nauczania asan, poznanie zabaw, ćwiczeń oddechowych oraz relaksacji.

  Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),
  • Każdy z uczestników otrzyma materiały szkoleniowe, w tym GOTOWY SCENARIUSZ ZAJĘĆ!

  Prowadząca: Hanna Ciengiel: Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu na kierunku ratownictwo medyczne oraz AWF we Wrocławiu na kierunku wychowanie fizyczne. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku oligofrenopedagogika oraz terapia osób z autyzmem. Jest instruktorem pływania, jogi dla dzieci oraz jogi rodzinnej. Jest też felinoterapeutą i dogoterapeutą. Ukończyła liczne kursy m.in. terapia ręki, metoda ruchu rozwijającego wg W. Sherborne, gimnastyka korekcyjna. Od 5 lat pracuje w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie. Współpracuje tez z licznymi przedszkolami.