Jak pomóc dziecku w sytuacji rozstania się jego rodziców? – szkolenie on-line

Brak zaplanowanych szkoleń
 
Cena: 189 zł

❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

Dla kogo: Nauczyciele przedszkola i szkół podstawowych.

Rozstanie rodziców to ciężki czas nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dziecka. Nauczyciel jako osoba zaufana może pomóc dziecku radzić sobie ze smutkiem, skierować ucznia i rodziców do specjalistów. Ze szkolenia dowiemy się, jak pomagać, aby nie wyjść z roli nauczyciela oraz co robić w sytuacji konfliktu rodziców naszego ucznia. Coraz częściej zdarza się, że pracownicy szkoły wzywani są do sądu na świadków rozwodu rodziców ucznia. Podczas szkolenia porozmawiamy o tym, jak zachować się profesjonalnie w trakcie konfliktów trwających między rodzicami ucznia.

Korzyści: umiejętność pomagania dziecku w sytuacji rozwodu jego rodziców, rozpoznawanie objawów i sytuacji emocjonalnej dziecka, ćwiczenie rozmów z rodzicami dziecka, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z obciążeniem emocjonalnym w sytuacji wezwania do sądu lub kłótni rodziców przy nauczycielu.

Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

Monika Perkowska – psycholog dziecięcy, psychoterapeuta dzieci, młodzieży i rodzin. Na co dzień pracuje w poradni psychoterapeutycznej, gdzie pomaga rodzinom i dzieciom lepiej zrozumieć siebie i swoje relacje. Współpracuje z lekarzem psychiatrą i innymi specjalistami. W pracy psychoterapeutycznej integruje podejście systemowe, psychodynamiczne i poznawczo-behawioralne. Regularnie korzysta z superwizji. Ukończyła również własną psychoterapię szkoleniową.