Integracja sensoryczna w praktyce – czyli co nauczyciel powinien wiedzieć – szkolenie on-line

Brak zaplanowanych szkoleń
💰Cena 199 zł

Odbiorcy: szkolenie skierowane jest do nauczycieli przedszkola i szkoły, studentów kierunków pedagogicznych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zaburzeń integracji sensorycznej oraz zdobywać praktyczne umiejętności do pracy z uczniem z zaburzeniami sensorycznymi.

Opis: Podczas tego szkolenia dowiesz się, jak ważne obecnie jest zagadnienie integracji sensorycznej, jakie są zaburzenia integracji sensorycznej, na co nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej mogą zwrócić uwagę, co może dać sygnał do zmartwień, do głębszej obserwacji oraz co nauczyciele mogą robić, aby wpływać na zmysły dzieci, jak je rozwijać, żeby dać dzieciom najlepszy start. Dowiemy się również, jak działać z dziećmi polisensorycznie i jakie techniki i narzędzia mogą wspomagać pracę nauczyciela.

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy teoretycznej dotyczącej zagadnień integracji sensorycznej oraz wiedzy praktycznej w kontekście obserwacji tych zaburzeń oraz metod pracy z dziećmi które mają deficyty SI oraz polisenosryczne metody pracy rozwijające zmysły dzieci (kinezjologia edukacyjna oraz edukacja przez ruch).

Program szkolenia:

 1. Wprowadzenie nauczyciela w świat integracji sensorycznej.
 2. Typologia zaburzeń integracji sensorycznej we wczesnym wieku przedszkolnym i szkolnym
 3. Zaprezentowanie prostych ćwiczeń, które stymulują każdy z poszczególnych zmysłów dziecka
 4. Kinezjologia edukacyjna jako narzędzie do wspomagania układów sensorycznych dziecka podczas zajęć szkolnych
 5. Edukacja przez ruch - czyli polisnensoryczna praca na lekcji.

Korzyści  - Uczestnik szkolenia po jego ukończeniu:

 • dysponuje wiedzą z zakresu teorii integracji sensorycznej
 • potrafi określić i dostrzec objawy zaburzeń sensorycznych u swoich podopiecznych
 • zna strategie wspomagające ucznia z zaburzeniami sensorycznymi w szkole i w przedszkolu
 • potrafi dostosować techniki  i narzędzia wspierające rozwój zmysłów podczas zajęć z dziećmi.
 • otrzymuje zaświadczenie uczestnictwa i materiały szkoleniowe.

Materiały szkoleniowe:

 • Artykuł: "„Bliskość , dotyk, czułość  – czyli integracja sensoryczna od pierwszych chwil”,
 • Kwestionariusz ryzyka zaburzeń integracji sensorycznej dla dzieci w wieku szkolnym,
 • Lista objawów stanowiących wskazanie do przeprowadzenia badania integracji sensorycznej,
 • Rozwój posturalny człowieka wybrane informacje,
 • Porpozycje ćwiczeń kinezjologii edukacyjnej.

❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia,

❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

Prowadząca: Anna Lipska - Terapeuta Integracji Sensorycznej (certyfikat PSTIS), Terapeuta Treningu Umiejętności Społecznych, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Od 15 lat pracuje z dziećmi jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wspiera placówkę również jako metodyk I etapu edukacji. Jako pedagog – nauczyciel a także specjalista integracji sensorycznej swoją pracę opiera na wieloletnim doświadczeniu, intuicji oraz relacji z dzieckiem.  Praca z dziećmi jest wielką pasją, od 5 lat ściśle związaną z prowadzeniem indywidualnej terapii integracji sensorycznej, również dla dzieci z autyzmem czy zespołem Aspergera.

Integracja sensoryczna w praktyce – poznaj szczegóły naszego szkolenia-on-line

Inwestycja w siebie i w swój rozwój jest rzeczą bezcenną. Ma ona ogromne znaczenie szczególnie w przypadku osób, które na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą. Warto jest aktualizować zdobytą już wiedzę o nowe zagadnienia, schorzenia czy zaburzenia, dzięki czemu szybciej będzie można wykryć nieprawidłowości w rozwoju dziecka i podjąć odpowiednie działania. W naszym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli oferujemy m.in. kurs "Integracja sensoryczna w praktyce", który powstał z myślą o nauczycielach przedszkoli i szkół, studentów oraz wszystkich osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zaburzeń integracji sensorycznej. Szkolenie jest znakomitą okazją, aby zgłębić temat, z którym boryka się wiele dzieci w różnym wieku, a co za tym idzie – w porę wykryć nieprawidłowości i rozpocząć terapię.

Integracja sensoryczna – szkolenie dla nauczycieli i nie tylko

Zaburzenia integracji sensorycznej dotyczą dzieci na różnym etapie edukacji. Szybko może okazać się, że podopieczny, który nie lubi wykonywania prac plastycznych, przejawia zachowania agresywne, jest typowym niejadkiem lub też często się potyka, cierpi na zaburzenia integracji sensorycznej. Zdobycie niezbędnej wiedzy i poznanie sposobów diagnozowania schorzenia pozwoli Ci spojrzeć na problem nieco szerzej i dostrzec w nim zupełnie inne podłoże. Szybko podjęte działania ułatwią maluchowi codzienne funkcjonowanie, poprawią jego samopoczucie, a tym samym wpłyną na pracę całej grupy przedszkolnej lub szkolnej. Właśnie dlatego integracja sensoryczna - szkolenia dla nauczycieli przedszkoli i szkół jest świetnym wyborem dla każdego pedagoga.

Terapia SI – szkolenie, dzięki któremu poszerzysz swoją wiedzę

W trakcie szkolenia skupiamy się na najważniejszych kwestiach związanych z zaburzeniami integracji sensorycznej. Dowiesz się m.in. jak się przejawiają, jak je rozpoznać oraz w jaki sposób wpływać na prawidłowy rozwój dziecięcych zmysłów. Poznasz różnorodne techniki, które pomogą Ci w Twojej pracy i pozwolą włączyć elementy terapii SI do codziennych zajęć i lekcji. Przybliżymy Ci takie zagadnienia jak kinezjologia edukacyjna oraz polisensoryczne poznawanie świata. Szkolenie z terapii SI to świetna okazja do poznania kilku prostych ćwiczeń, które idealnie sprawdzą się w pracy z dziećmi w różnym wieku.

Szkolenie z integracji sensorycznej – dowiedz się więcej

Nasze szkolenie z integracji sensorycznej odbywa się online. Dzięki temu możesz je odbyć bez wychodzenia z domu. Ta wygodna forma sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla grup nauczycieli, które można wykorzystać np. podczas zebrań rady pedagogicznej. Chcesz poznać więcej szczegółów lub dowiedzieć się, jakie jeszcze szkolenia mamy Ci do zaoferowania? Zapraszamy do kontaktu!