Edukacja włączająca uczniów niepełnosprawnych – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 18 sierpnia 2021 r. (18:00 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 • 28 września 2021 r. (18:00 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 • 💰Cena – 159 zł

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  Szkolenie jest skierowane dla nauczycieli, dyrektorów, pedagogów pracujących z dziećmi niepełnosprawnymi w szkole.

  Program szkolenia:

  1. Poznanie idei i filozofii edukacji włączającej.
  2. Zasady wprowadzenia edukacji włączającej.
  3. Charakterystyka uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych – najważniejsze grupy, cechy i potrzeby
  4. Określanie warunków koniecznych do wdrożenia oraz zadania konieczne do zrealizowania w szkole jako placówce włączającej.
  5. Określenie zadań jakie podejmuje nauczyciel włączający w bieżącej pracy z uczniami, z diagnozą wybranych zaburzeń.
  6. Akty prawne związane z edukacją uczniów niepełnosprawnych w edukacji włączającej.
  7. Tworzenie niezbędnych dokumentów w edukacji włączającej.

  Uczestnicy szkolenia rozpoznają możliwości uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i odpowiednio modyfikują procesy edukacyjne w klasie, wykorzystują wiedzę do realizacji idei edukacji włączającej.

  Przygotowywane w edukacji zmiany coraz bardziej otwierają szkoły ogólnodostępne na różnorodne potrzeby uczniów niepełnosprawnych. Stworzone zostały podstawy do wdrażania idei edukacji włączającej w każdej placówce. Cóż to takiego? O co chodzi z „włączaniem? Czy to znaczy to samo co integracja? Jakie obowiązki nakłada na szkoły, nauczycieli, pracowników? Jakie perspektywy otwiera przed uczniami z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego?

  Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

  Prowadząca – Justyna Maciejewska – więcej informacji o prowadzącej: https://cognitus.pl/o-nas/zespol/