Edukacja outdoorowa – jak wykorzystać przestrzeń poza budynkiem do realizacji podstawy programowej – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 17 września 2021 r. (18:00 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 • 💰Cena – 149 zł

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  Dla kogo: nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego chcących poszerzyć swój warsztat pracy i wykorzystując przestrzeń outdoorową organizować zajęcia angażujące nawet opornych uczniów.

  Opis: Szkolenie jest bogate w informacje i inspiracje pomagające wspierać indywidualny rozwój dzieci oraz procesy grupowe z wykorzystaniem przestrzeni miejskiej i terenów zielonych.

  Cele/korzyści:

  Uczestnicy szkolenia:

  – dowiedzą się jak kierować procesami grupowymi

  – poznają nowe pomysły na indywidualizację pracy dzieci w zróżnicowanej grupie rówieśniczej

  –  wzbogacą nauczycielski warsztat o umiejętność pracy projektowej i innych metod aktywizujących

  – pogłębią swoją wiedzę w zakresie wspierania rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

  Program – Jakie zagadnienia będą omawiane podczas tego szkolenia?

  Proces konstruowania wiedzy u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

  Współpraca i tutoring rówieśniczy

  Indywidualizacja zadań w oparciu o teorię 8 inteligencji Gardnera

  Uczenie się dzieci w przyrodzie a umiejętności, wartości, podstawa programowa

  Przestrzeń miejska – bogactwo doświadczeń edukacyjnych

  Metody aktywizujące poza salą

  Prowadzący: Marcelina Wnęk – pedagog, terapeuta, promotor zdrowia. Całe swoje życie zawodowe oddaje się pracy z osobami ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, ich rodzinami oraz rozwojem osobistym i zawodowym terapeutów i nauczycieli. W Polsce współpracowała z takimi instytucjami jak Centrum Terapii Promitis, Fundacja Wychowanie dla Przyszłości, Fundacja Promyk Słońca, Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych. W Gruzji wspierała działalność Uniwersytetu Stanowego w Tbilisi, Neurodevelopment Centre oraz współtworzyła Centrum Wsparcia i Rozwoju Dzieci z Niepełnosprawnościami Sunsspace. Jej pasją zawsze jest człowiek i jego niezwykłe możliwości rozwojowe oraz dążenie do życiowego spełnienia. Pracuje w duchu pedagogiki personalistycznej, holistycznej i w oparciu o najlepsze praktyki komunikacji bez przemocy. Prywatnie mama Rozalki i zapalony podróżnik.