Edukacja matematyczna w ujęciu Marii Montessori – szkolenie on-line

Szkolenie dla nauczycieli, nauczycieli wspomagających oraz terapeutów.
Maria Montessori była uważną obserwatorką i towarzyszką rozwoju dziecka. Dzięki swojej wnikliwości i dokładności opracowała szereg pomocy rozwojowych, które można wykorzystać zarówno w edukacji jak i terapii. Jest to bardzo przemyślany, bogaty program wspierający wszechstronny rozwój dziecka – kształcenie zmysłów, ćwiczenia praktyczne, sferę językową, matematyczną i kulturalno-przyrodniczą dzieci na różnych etapach rozwoju.Wstępem do edukacji matematycznej w systemie Montessori jest kształcenie zmysłów. Gdy dziecko zna już podstawowe pojęcia związane z rozmiarem, kształtem, barwą, fakturą, ciężarem, temperaturą gotowe jest do tego, by poznawać świat cyfr, działań arytmetycznych, figur geometrycznych… Program edukacji matematycznej krok po kroku prowadzi dziecko przez umiejętność liczenia w zakresie pierwszej (i każdej kolejnej) dziesiątki, wykonywania dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Wprowadza sensorycznie w świat systemu dziesiętnego i pojęć geometrycznych. Tym co ułatwia dzieciom zrozumienie tak trudnych pojęć jest podejście sensoryczne i umożliwienie dzieciom pracy na materiale konkretnym tak długo, jak tego potrzebują. System Montessori sprawdzi się doskonale w pracy z dziećmi, które potrzebują wizualizacji, sensorycznego poznania i praktycznego działania podczas nauki matematyki.

💰Cena 209 zł 
Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1. Przygotowanie do nauki matematyki.
 2. Rodzaje pomocy rozwojowych.
 3. Materiał do liczenia w zakresie 10 i pisania cyfr 0-9
 4. Wprowadzenie do dziesiątkowego systemu liczenia.
 5. Praca ze złotymi i kolorowymi perłami.
 6. Wprowadzenie liczb dwucyfrowych.
 7. Działania matematyczne- dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie.
 8. Gry matematyczne – gra w punkty, gra w bank, gra w znaczki
 9. Geometria w systemie Montessori.

Korzyści:

 • Poznanie metod praktycznego, sensorycznego nauczania matematyki.
 • Możliwość wykorzystania metody Montessori podczas terapii dzieci mających trudności w rozumowaniu matematycznym.
 • Wykorzystanie gotowych materiałów do druku.

Materiały szkoleniowe:

 • Prezentacja PDF z najważniejszymi informacjami prezentowanymi podczas szkolenia.
 • Różnorodne karty do druku – wzory do szorstkich cyfr, kolorowe perły do druku, karty zadań, cechy podzielności liczb, karty do komody geometrycznej, karty liczbowe.
 • Materiał sensoryczny do ćwiczeń w wersji online.
Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 17 lipca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 30 lipca 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 7 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 13 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 28 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 7 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 12 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 26 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  Prowadząca: Anna Wójcik – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej od 11 lat, ukończyła Uniwersytet Łódzki na wydziale Nauk o Wychowaniu. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną na kierunku Logopedia, neurologopedię na Krakowskiej Akademii oraz oligofrenopedagogikę z terapią autyzmu w Społecznej Akademii Nauk. Dodatkowo, jest nauczycielem metody M. Montessori po kursie w Polskim Stowarzyszeniu Montessori. Przez 8 lat prowadziła warsztaty i ćwiczenia ze studentami Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej.  Jest autorką bloga raaanyjulek.blogspot.com