Dziewczyny i kobiety w spektrum autyzmu – wyzwania związane z diagnozą i interwencją – szkolenie on-line

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich poziomów edukacyjnych, pedagogów szkolnych, nauczycieli przedmiotowych oraz studentów kierunków pedagogicznych. Celem szkolenia jest wyjaśnienie istoty funkcjonowania dziewcząt i kobiet w spektrum autyzmu. Uczestnik szkolenia zapozna się z podłożem funkcjonowania dziewcząt i kobiet z ASD. Ponadto rozważymy kwestie trudności i barier diagnostycznych wśród dziewcząt.

💰Cena 219 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1. Spektrum autyzmu wg ICD-11.
 2. Złożoność diagnozowania dziewcząt i kobiet pod kątem autyzmu.
 3. Różne fenotypy spektrum autyzmu.
 4. Różnice w postrzeganiu świata przez dziewczynki i chłopców w spektrum autyzmu.
 5. Z czego wynikają błędy w diagnostyce?
 6. Charakterystyka objawów i trudności dziewcząt z ASD.
 7. Kamuflowanie i maskowanie objawów przez dziewczęta z ASD.
 8. Specyficzne wyzwania stojące przed dziewczętami i kobietami z ASD.
 9. Kwestionariusz przesiewowy identyfikujący spektrum autyzmu u dziewcząt w wieku 5-12 lat.
 10. Kwestionariusz przesiewowy identyfikujący spektrum autyzmu u kobiet.
 11. Pytania uczestników.

Materiały szkoleniowe: Każdy uczestnik szkolenia otrzyma materiały szkoleniowe w wersji pdf do samodzielnego wydruku.

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 26 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 30 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Magdalena Kosiń - fizjoterapeuta, logopeda, terapeuta i diagnosta zaburzeń integracji sensorycznej, terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki, diagnosta i terapeuta zaburzeń rozwojowych. Ponadto od 12 lat prowadzi Polską Szkołę Sobotnią w Wielkiej Brytanii. Od 18 lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie. Jej pasją zawodową jest praca z dziećmi z zaburzeniem rozwoju. Ukończyła liczne szkolenia specjalistyczne i zawodowe w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Od wielu lat jest szkoleniowcem. Prowadzi liczne szkolenia stacjonarne i online dla specjalistów, terapeutów i nauczycieli. Nie zapomina również o rodzicach, dla których organizuje darmowe konsultacje i szkolenia. Służy im radą i pomocą, aby lepiej zrozumieli swoje dzieci. Swoją pracę kieruje jednak głównie do dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi i problemami. To dzieci są dla niej najważniejsze. Założycielka i właścicielka Gabinetu Terapeutyczno – Szkoleniowego „Puzzle Szkolenia i Terapia” w Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje nad książką na temat autyzmu, która ma być poradnikiem dla rodziców tych dzieci.