Dziecko z zaburzeniem psychicznym w klasie. Sposoby pomocy i komunikacji z uczniem, rodzicami i zespołem klasowym – szkolenie on-line

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów, pedagogów szkolnych i psychologów, którzy pracują z dziećmi w klasach ogólnodostępnych. Szkolenie wyposaża uczestnika z niezbędną wiedzę na temat dzieci z zaburzeniami psychicznymi oraz sposobami pracy z nimi. Pokazuje, w jaki sposób rozmawiać o problemach dziecka z jego rodzicami, zespołem klasowym oraz jakie prawne środki zaradcze można podjąć, by pomóc uczennicy/uczniowi.

💰Cena 209 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Cele szkolenia: Podczas szkolenia uczestnik:

 • pozna zachowania dzieci, które uznaje się za niepokojące,
 •  pogłębi wiedzę na temat zaburzeń psychicznych,
 • pozna sposoby zachowania się w sytuacjach trudnych dla dziecka i zespołu klasowego,
 • pozna konkretne przykłady zachowań ucznia/uczennicy,
 •  pozna procedury pomocy dziecku,
 •  dowie się, w jaki sposób komunikować się z rodzicami,
 • pozna sposoby współpracy z rodzicami,
 • dowie się, jak zadbać o zespół klasowy,
 • pozna sposoby dbania o samego siebie.

Program szkolenia:

 1. Niepokojące zachowania - co to znaczy?
 2. Uczeń z zaburzeniem psychicznym, czyli kto?
 3. Rodzaje zaburzeń psychicznych.
 4. Sposoby pracy z uczniem.
 5. Sposoby rozmawiania z rodzicami ucznia.
 6. Sposoby komunikowania o problemie w zespole klasowym.
 7. Procedury wsparcia dla ucznia i klasy.
 8. Prawne pomocowe środki zaradcze.

Materiały szkoleniowe: materiały pdf dla uczestników do samodzielnego wydruku (rodzaje zaburzeń psychicznych, procedury wsparcia dla ucznia i rodziców, pisma do ośrodków pomocowych).

Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 28 sierpnia 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Izabella Bartol – nauczycielka języka polskiego, socjoterapeutka, certyfikowana trenerka oświaty i rozwoju, wykładowczyni akademicka, Expertka MIEE, ambasadorka ogólnopolskich programów edukacyjnych; prelegentka na ogólnopolskich konferencjach edukacyjnych, realizatorka ogólnopolskich i międzynarodowych projektów; autorka artykułów oraz kursów edukacyjnych dla wychowawców i polonistów, autorka bloga www.polskizklasa.pl oraz współautorka podręcznika do języka polskiego do klasy 4 „ZamieńMy słowo” wydawnictwa WSiP; współpracuje z czasopismem „Polonistyka” i Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, członkini grupy Superbelfrzy RP, laureatka konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2022.