Dojrzałość neuromotoryczna – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 4 października 2023 r. (18:00 - 21:00)
 • 8 listopada 2023 r. (18:00 - 20:00)
 • 💰Cena 199 zł

  Odbiorcy: pedagodzy, nauczyciele, terapeuci pracujący z dziećmi

  Opis: Dojrzałość neuromotoryczna jest ściśle związana z dojrzałością układu nerwowego. Występowanie odruchów pierwotnych po ukończeniu 1 roku życia sygnalizuje o niedojrzałości mózgu. Mogą one mieć wpływ na specyficzne trudności w nauce, stany lękowe, a także opóźnienia w zakresie rozwoju ruchowego. W trakcie szkolenia zostaną poruszone kwestie związane z dojrzewaniem układu nerwowego. Prowadząca omówi wyjaśni również, czym są przetrwałe odruchy i jak one wpływają na funkcjonowanie dziecka. 

  Cele:

  • zapoznanie uczestników z pojęciem dojrzałości neuromotorycznej
  • wyjaśnienie, czym są odruchy wczesnodziecięce
  • poznanie objawów przetrwałych odruchów
  • zapoznanie się z ćwiczeniami, które można wykorzystać w pracy z dziećmi

  Program szkolenia:

  1. Mózg i układ nerwowy.
  2. Odruchy pierwotne i posturalne – wyjaśnienie terminologiczne.
  3. Czym jest zaburzony rozwój?
  4. Czym jest niedojrzałość neuromotoryczna?
  5. Omówienie roli w rozwoju oraz wpływu na funkcjonowanie dzieci i młodzieży następujących przetrwałych odruchów: ATOS; Odruch Moro, TOB, STOS, Odruch Galanta, Odruchy oralne i chwytne.
  6. Wpływ dojrzałości neuromotorycznej na naukę.
  7. Prezentacja wybranych ćwiczeń stymulujących rozwój dziecka i pomagających w procesie integracji przetrwałych odruchów.

  Korzyści – Osoby, które wezmą udział w szkoleniu:

  • wskażą na elementy wpływające na prawidłowy i opóźniony rozwój 
  • wyjaśnią czym jest niedojrzałość neurmotoryczna;
  • będą w stanie opisać wybrane odruchy pierwotne i ich objawy;
  • omówią wpływ przetrwałych odruchów na rozwój i funkcjonowanie dziecka;
  • będą w stanie wskazać wpływ odruchów pierwotnych na naukę i osiągnięcia szkolne;
  • wskażą ćwiczenia i aktywności, które można wykorzystać w codziennej pracy z dzieckiem.

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Justyna Kapuścińska-Kozakiewicz – Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zawodu nauczyciel i pedagog, z zamiłowania i powołania terapeuta. Ukończyła studia z zakresu terapii pedagogicznej i terapii integracji sensorycznej oraz liczne szkolenia, m.in. terapię ręki. Uwielbia pracę z dziećmi i rodzicami. Jest właścicielką gabinetu terapeutycznego Zmysłek Centrum Rozwoju i Wsparcia Dziecka. Swoją pasję bycia terapeutą realizuje również pisząc artykuły związane z pedagogiką, terapią pedagogiczną, nauczaniem i integracją sensoryczną. Prywatnie – szczęśliwa mężatka, która uwielbia czytać książki i chodzić do teatru. Kiedy tylko ma możliwość podróżuje, szczególnie na Wschód, który ogromnie ją fascynuje.