Dojrzałość neuromotoryczna – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 8 października 2021 r. (18:30 - 20:30)
 • 💰Cena – 159 zł

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  Dojrzałość neuromotoryczna jest ściśle związana z dojrzałością układu nerwowego. Występowanie odruchów pierwotnych po ukończeniu 1 roku życia sygnalizuje o niedojrzałości mózgu. Mogą one mieć wpływ na specyficzne trudności w nauce, stany lękowe, a także opóźnienia w zakresie rozwoju ruchowego.

  Osoby, które wezmą udział w szkoleniu:

  • wskażą na elementy wpływające na prawidłowy i opóźniony rozwój 
  • wyjaśnią czym jest niedojrzałość neurmotoryczna;
  • będą w stanie opisać wybrane odruchy pierwotne i ich objawy;
  • omówią wpływ przetrwałych odruchów na rozwój i funkcjonowanie dziecka;
  • będą w stanie wskazać wpływ odruchów pierwotnych na naukę i osiągnięcia szkolne;
  • wskażą ćwiczenia i aktywności, które można wykorzystać w codziennej pracy z dzieckiem.

  Plan szkolenia:

  1. Mózg i układ nerwowy.
  2. Odruchy pierwotne i posturalne – wyjaśnienie terminologiczne.
  3. Czym jest zaburzony rozwój?
  4. Czym jest niedojrzałość neuromotoryczna?
  5. Omówienie roli w rozwoju oraz wpływu na funkcjonowanie dzieci i młodzieży następujących przetrwałych odruchów: ATOS; Odruch Moro, TOB, STOS, Odruch Galanta, Odruchy oralne i chwytne.
  6. Wpływ dojrzałości neuromotorycznej na naukę.
  7. Prezentacja wybranych ćwiczeń stymulujących rozwój dziecka i pomagających w procesie integracji przetrwałych odruchów.

  Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

  Prowadząca: Justyna Kapuścińska-Kozakiewicz – Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zawodu nauczyciel i pedagog, z zamiłowania i powołania terapeuta. Ukończyła studia z zakresu terapii pedagogicznej i terapii integracji sensorycznej oraz liczne szkolenia, m.in. terapię ręki. Uwielbia pracę z dziećmi i rodzicami. Jest właścicielką gabinetu terapeutycznego Zmysłek Centrum Rozwoju i Wsparcia Dziecka. Swoją pasję bycia terapeutą realizuje również pisząc artykuły związane z pedagogiką, terapią pedagogiczną, nauczaniem i integracją sensoryczną. Prywatnie – szczęśliwa mężatka, która uwielbia czytać książki i chodzić do teatru. Kiedy tylko ma możliwość podróżuje, szczególnie na Wschód, który ogromnie ją fascynuje.