Dialog motywujący i komunikacja bez przemocy – szkolenie on-line

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które pragną budować dobre relacje z innymi i wywierać wpływ na otoczenie w sposób sprzyjający wzajemnemu zrozumieniu. Dla nauczycieli chcących skutecznie komunikować się z uczniami. Dla rodziców potrzebujących wzmocnić swoje moce wychowawcze i polepszyć panującą w domu atmosferę. Dla pracowników i pracodawców, którzy czują się nadmiernie eksploatowani i chcą nauczyć się stawiać wyraźne granice w relacjach zawodowych. Dla każdego, kto żyje i potrzebuje porozumiewać się z innymi ludźmi!

Komunikacja bez przemocy jest obecnie najbardziej pożądaną formą dialogu wśród pracowników korporacji i edukacji. Ułatwia budowanie porozumienia, pielęgnowanie szacunku do siebie i innych i umożliwia rozwój. Kojarzony z NVC  „Język żyrafy” może być wykorzystywany w życiu osobistym i zawodowym, w sprawach wychowawczych lub motywacyjnych. W połączeniu z elementami coachingu staje się skuteczną rękojmią w budowaniu relacji, kierowaniu pracą zespołową i wspieraniu rozwoju uczniów czy pracowników.

W trakcie szkolenia zrozumiesz na czym polega budowanie relacji z wykorzystaniem technik porozumienia bez przemocy, nauczysz się prowadzić motywujące rozmowy w coachingowym stylu, zrozumiesz perspektywę drugiego człowieka, przyglądniesz się swoim reakcjom emocjonalnym i przekonaniom, które za nimi stoją. Nauczysz się zarządzać własnymi uczuciami. Wzmocnisz swoje kompetencje osobiste i zawodowe w obszarze komunikacji a także staniesz się mistrzem tańca żyrafy!

Cele i umiejętności:

 • Zrozumiesz na czym polega porozumienie bez przemocy,
 • Sprawdzisz, czy potrafisz komunikować się skutecznie i w sposób wolny od przemocy,
 • Odkryjesz skuteczne techniki komunikacyjne pozwalające na otwarte i asertywne wyrażanie swoich myśli, przekonań i stawianie granic,
 •  Zobaczysz jasny związek między Twoimi potrzebami i wartościami, które są dla Ciebie istotne a emocjami, które w Tobie pracują,
 • Zwiększysz uważność na wewnętrzne sygnały,
 • Lepiej zrozumiesz siebie i innych,
 • Nauczysz się prowadzić dialog motywujący z wykorzystaniem elementów NVC jak też coachingowego podejścia.

💰Cena 299 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1. Podstawy komunikacji - teoretyczne aspekty skutecznego przekazu, bariery komunikacyjne i sposoby ich niwelowania.
 2. Psychosomatyczna natura reakcji emocjonalnych - związek potrzeb i przekonań z emocjami.
 3. Odkrywanie wewnętrznych granic.
 4. Techinki autoregulacji.
 5.  Komunikacja bez przemocy – w trosce o relacje i zaspokojenie potrzeb.
 6. Coaching i dialog motywujący w Twojej praktyce życiowej i zawodowej.

Materiały szkoleniowe: mini słownik nvc, test na style komunikacyjne, notatka pdf.

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 29 czerwca 2024 r. (09:00 - 15:00)
 • 13 lipca 2024 r. (09:00 - 15:00)
 • 27 lipca 2024 r. (09:00 - 15:00)
 • ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Marcelina Varol (Wnęk) – pedagog, terapeuta, promotor zdrowia. Całe swoje życie zawodowe oddaje się pracy z osobami ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, ich rodzinami oraz rozwojem osobistym i zawodowym terapeutów i nauczycieli. W Polsce współpracowała z takimi instytucjami jak Centrum Terapii Promitis, Fundacja Wychowanie dla Przyszłości, Fundacja Promyk Słońca, Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych. W Gruzji wspierała działalność Uniwersytetu Stanowego w Tbilisi, Neurodevelopment Centre oraz współtworzyła Centrum Wsparcia i Rozwoju Dzieci z Niepełnosprawnościami Sunsspace. Jej pasją zawsze jest człowiek i jego niezwykłe możliwości rozwojowe oraz dążenie do życiowego spełnienia. Pracuje w duchu pedagogiki personalistycznej, holistycznej i w oparciu o najlepsze praktyki komunikacji bez przemocy. Prywatnie mama Rozalki i zapalony podróżnik.