Bliższe spotkania z bohaterami naszych lektur- trening empatycznego czytania – szkolenie on-line

Szkolenie jest adresowane do nauczycieli różnych poziomów nauczania, wychowawców, bibliotekarzy, animatorów. Podczas szkolenia podążymy za wnioskiem wypływającym z badań nad wpływem czytania na rozwój człowieka, który potwierdza korzystny wpływ kontaktu z literaturą na dziecko już od najmłodszych lat. Skupimy się na wniosku, iż czytanie wzmacnia empatię i umiejętność rozumienia zachowań innych osób. Poznamy sposoby empatycznego czytania, które można zastosować w różnych grupach wiekowych przy lekturze różnorodnych lektur. Sposoby te zapewnią uczniom bliższe spotkanie z bohaterami książek, jednocześnie z samymi sobą.

Celem szkolenia jest zachęcenie uczestników do wspierania dzieci i młodzieży w procesie rozmiłowywania się w czytaniu, dzięki pokazaniu młodemu człowiekowi, iż kontakt z bohaterem literackim to jakby kontakt z kolegą, koleżanką, z samym sobą.

💰Cena 199 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

  1. Czytanie- co mówią badania?
  2. Czytanie- zadania wynikające z podstawy programowej.
  3.  Czytanie- mity i prawda.
  4.  Empatyczne czytanie- możliwa rzeczywistość.
  5. Bohater- jak poznać go lepiej? jak się do niego przybliżyć?
  6. Konkretne lektury- konkretne wskazania.

Korzyści: Uczestnik szkolenia pozna teoretyczne podstawy zajmowania się problemem empatii w procesie czytania (założenia podstawy programowej, wyniki badań). Zrozumie potrzebę wspierania młodego człowieka w jego wyborach czytelniczych. Zdobędzie wiedzę ułatwiającą mu prowadzenie zajęć empatycznego czytania. Pozna przykładowe rozwiązania odnoszące się do konkretnych pozycji książkowych.

Materiały szkoleniowe: Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały szkoleniowe w formie prezentacji multimedialnej. Poznają też bogatą literaturę przedmiotu oraz propozycje lektur szczególnie otwartych na empatyczne czytanie przez dzieci w różnym wieku.

Terminy zaplanowanych szkoleń:
  • 15 października 2024 r. (18:00 - 21:00)
  • 20 listopada 2024 r. (18:00 - 21:00)
  • ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

    ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

    📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

    Prowadząca: Magdalena Łubkowska-Stanisławska  - nauczyciel z ponad dwudziestopięcioletnim już doświadczeniem; polonistka w SP w Kijewie Królewskim, wcześniej w gimnazjum; wykładowczyni na kierunku studiów podyplomowych dla nauczycieli w Akademii Ateneum w Gdańsku „Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem”; prowadząca zespół teatralny; pasjonatka nauczania, twórczego podejścia do życia i teatru; podobnie jak Ania z Zielonego Wzgórza bardziej żyjąca w świecie uczuć i wyobraźni niż twardo stąpająca po ziemi; autorka wydawnictw i artykułów na temat teatru i twórczości; propagatorka twórczości uczniowskiej, sama pisująca wiersze; organizatorka warsztatów teatralnych i dramowych dla dzieci, młodzieży, także od lat szkoląca nauczycieli; członkini różnych fascynujących grup dla pedagogów, które pozwalają jej się rozwijać i dodają skrzydeł do działania, ambasadorka Wiosny Edukacji; prywatnie mama dwojga dorosłych już dzieci, podkreślająca, iż doświadczenie ich drogi rozwoju bardzo wspierająco wpłynęło na postawę pedagoga otwartego na ucznia.