Choroby otępienne. Diagnoza i terapia chorych – szkolenie on-line

❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

🕘Godziny szkolenia: 9:00 – 12:00
💰Koszt szkolenia 149 zł
Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 17 października 2021 r. (09:00 - 12:00)
 • Szkolenie skierowane jest do logopedów, psychologów, terapeutów zajęciowych, lekarzy. Celem szkolenia jest zapoznanie słuchaczy z problematyką zespołów otępiennych pod kątem diagnozy i terapii chorych. Przedstawienie teoretycznych zagadnień dotyczących typologii otępień oraz diagnoza i terapia chorób otępiennych. Prezentacja stosowanych form terapii, dobór metod i narzędzi.

  Program:
  1. Charakterystyka wybranych chorób otępiennych.
  2. Diagnoza różnicowa wybranych zespołów otępiennych.
  3. Badania przesiewowe i diagnostyczne.
  4. Proces terapeutyczny chorego.
  5. Choroby rzadkie w otępieniach.
  6. Analiza prezentowanych przypadków.

  Prowadząca:

  Agnieszka Salon, mgr (filologia polska, specjalność pedagogiczna), ukończyła studia podyplomowe z zakresu logopedii i neurologopedii oraz studia psychogeriatryczne z elementami neuropsychologii w MCKP Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień zajmuje się pracą z osobami po udarach, urazach czaszkowo-mózgowych oraz z pacjentami z chorobą otępienną. Pracuje jako neurologopeda w szpitalu specjalistycznym w Krakowie na oddziale neurologii oraz prowadzi prywatną praktykę. Obszar jej zainteresowań badawczych to ludzie starsi i starzy. Brała czynny udział w konferencjach naukowych i publikowała artykuły na temat opieki nieformalnej i sytuacji opiekunów nieformalnych w Polsce w kontekście starzejącego się społeczeństwa. Obecnie jest w trakcie studiów psychologicznych.