Zabawy wspierające komunikację małego dziecka. Scenariusze.

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 9 listopada 2021 r. (19:00 - 21:00)
 • 💰Cena – 120 zł

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  Opis: Jak przebiega rozwój podstawowych umiejętności komunikacyjnych i jak wspierać je u najmłodszych dzieci za pomocą najprostszych zabaw, z wykorzystaniem najprostszych, codziennych przedmiotów. Szkolenie dla logopedów i terapeutów, pracujących z małymi pacjentami, wykazującymi deficyty w komunikacji i z Opóźnionym Rozwojem Mowy.

  Korzyści: Podczas szkolenia uczestnik pozna proste i skuteczne zabawy, które posłużą do diagnozowania u dzieci podstawowych umiejętności komunikacyjnych oraz wspierania tych procesów.

  Materiały szkoleniowe: Materiały szkoleniowe to scenariusze zabaw do wykorzystania w codziennej praktyce zawodowej.

  Program szkolenia:

  1. Jakie są podstawowe umiejętności komunikacyjne małego dziecka
  2. Jak możemy badać umiejętności komunikacyjne pacjenta?
  3. Komunikacja werbalna i pozawerbalna.
  4. Jakie komunikaty pozawerbalne kieruje do nas dziecko?
  5. Od czego zacząć?
  6. Proste zabawy, służące do diagnozy oraz do pracy nad bazą komunikacji.
  7. Co może zakłócać komunikację w rodzinie czy w gabinecie terapeuty?
  8. Zabawy, wspierające komunikację.
  9.  

  Prowadząca: Agata Kalina- terapeuta karmienia, logopeda, pedagog, surdologopeda, dogoterapeuta. Pracuje i prowadzi Fundację Wspierania Rozwoju Małego Dziecka „Cali Mali” oraz Poradnię „Cali Mali” dla dzieci z wyzwaniami w wieku 0-3 lat. Wykładowca UAM Poznań. Mama na czterech etatach 🙂 Szczególnie zainteresowana komunikacją najmłodszych dzieci oraz wspomaganiem ich w drodze nabywania umiejętności jedzenia doustnego. 

  Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).