Terapia logopedyczna u pacjentów z zaburzeniami otępiennymi – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 17 sierpnia 2021 r. (18:00 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 •  
  Cena: 150 zł

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  Program szkolenia:

  1. Rola terapii logopedycznej u pacjentów z otępieniem.
  2. Niefarmakologiczne oddziaływanie na funkcje poznawcze.
  3. Terapia walidacyjna, reminiscencyjna, kognitywna, środowiskowa, biblioterapia, choreoterapia, hortiterapia, estetoterapia, ludoterapia, arteterapia, terapia zajęciowa. Wykorzystanie pośrednie w/w terapii do działań logopedycznych u osób z otępieniem.

  Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

  Prowadząca: Dr n. hum. Paulina Wójcik-Topór – doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, neurologopeda. Asystent na Uniwersytecie Jagiellońskim w Katedrze Języka polskiego jako Obcego. Logopeda, pracujący w latach 2010- 2018 w Oddziale Neurologicznym z Pododdziałem Udarowym i Oddziale Psychogeriatrycznym Specjalistycznego Szpitala im. dr J. Babińskiego w Krakowie. Od 2014 roku neurologopeda w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej z Pododdziałem Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. Współpracuje z Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum w Krakowie, prowadząc terapie komunikacji głównie osób dorosłych po różnych incydentach neurologicznych.  Współautorka pomocy logopedycznych dla osób dorosłych z zaburzeniami komunikacji językowej. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu dydaktyki i procedur postępowania logopedycznego w afazji oraz programowania terapii mowy i języka osób dorosłych. Jej zainteresowania naukowe dotyczą nauczania wymowy polskiej obcokrajowców, diagnozy zaburzeń mowy i języka, a także programowania terapii osób dorosłych po incydentach neurologicznych, terapii osób w śpiączce i zespole zamknięcia.  Interesuje się także gerontologopedią.