Terapia karmienia na etapie rozszerzania diety z mioterapią od podstaw – warsztat praktyczny – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 14 października 2023 r. (09:00 - 16:00)
 • 25 listopada 2023 r. (09:00 - 16:00)
 • 💰Cena: 390 zł

  Odbiorcy: Szkolenie skierowane jest do logopedów, neurologopedów, terapeutów oraz wszystkich zainteresowanych terapią karmienia od podstaw oraz zagadnieniami takimi jak zaburzenia sensoryczne, motoryczne i mięśniowe w obszarze ustno-twarzowym.

  Opis: Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami dotyczącymi postępowania diagnostycznego oraz terapeutycznego w zakresie trudności z karmieniem na etapie rozszerzania diety, a także zapoznanie z technikami w zakresie zaburzeń senosryczno-motorycznych w obszarze orofacjalnym.

  Program szkolenia:

  1. Diagnoza oraz wywiad biologiczno środowiskowy – analiza materiałów filmowych, formułowanie diagnozy oraz planu terapii.
  2. Terapia krok po kroku – poruszone zostaną zagadnienia:
   • odruchy a karmienie- działania terapeutyczne,
   •  zaburzenia sensoryczne i motoryczne w terapii karmienia- ćwiczenia,
   • zaburzenia napięcia mięśniowego- mioterapia malucha,
   •  karmienie łyżeczką, odgryzanie, gryzienie, żucie-zabawy terapeutyczne,
   • picie z kubka otwartego,
   • dobór akcesoriów do karmienia.
  3. Instrumentarium terapeuty karmienia.
  4. Studia przypadków – od diagnozy do terapii (materiały filmowe i zdjęcia).

  Korzyści: Uczestnik dowie się jak przygotować rodzica do wizyty diagnostycznej, będzie potrafił dokonać diagnozy trudności w karmieniu malucha na etapie rozszerzania diety, nauczy się planować terapię, będzie potrafił poprowadzić terapię karmienia na etapie rozszerzania diety oraz dobrać odpowiednie akcesoria (łyżeczki, kubki), zapozna się z różnymi narzędziami terapeutycznymi oraz możliwościami ich zastosowania. Przedstawione na szkoleniu informacje i techniki pracy będą przydatne w terapii małych pacjentów z zaburzeniami sensorycznymi, motorycznymi , mięśniowymi w obszarze ustno-twarzowym.

  Materiały szkoleniowe: obszerna prezentacja, arkusz diagnostyczny, materiał informacyjny dla rodziców dotyczący pierwszej wizyty malucha u logopedy, scenariusze zajęć, pomysły na terapeutyczne zabawy.

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Aneta Palica – neurologopeda, surdopedagog, terapeuta karmienia, specjalista wczesnej interwencji logopedycznej. Zajmuje się diagnozą i terapią noworodków, niemowląt oraz dzieci z wyzwaniami (zespoły genetyczne, MPD, autyzm). Obecnie pracuje w Śląskim Centrum Niemowlaka “guguhopla” w Zabrzu oraz na turnusach neurologopedycznych.