Terapia karmienia na etapie rozszerzania diety z mioterapią od podstaw – warsztat praktyczny – szkolenie on-line

Brak zaplanowanych szkoleń

💰Cena: 390 zł

Odbiorcy: Szkolenie skierowane jest do logopedów, neurologopedów, terapeutów oraz wszystkich zainteresowanych terapią karmienia od podstaw oraz zagadnieniami takimi jak zaburzenia sensoryczne, motoryczne i mięśniowe w obszarze ustno-twarzowym.

Opis: Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami dotyczącymi postępowania diagnostycznego oraz terapeutycznego w zakresie trudności z karmieniem na etapie rozszerzania diety, a także zapoznanie z technikami w zakresie zaburzeń senosryczno-motorycznych w obszarze orofacjalnym.

Program szkolenia:

 1. Diagnoza oraz wywiad biologiczno środowiskowy - analiza materiałów filmowych, formułowanie diagnozy oraz planu terapii.
 2. Terapia krok po kroku - poruszone zostaną zagadnienia:
  • odruchy a karmienie- działania terapeutyczne,
  •  zaburzenia sensoryczne i motoryczne w terapii karmienia- ćwiczenia,
  • zaburzenia napięcia mięśniowego- mioterapia malucha,
  •  karmienie łyżeczką, odgryzanie, gryzienie, żucie-zabawy terapeutyczne,
  • picie z kubka otwartego,
  • dobór akcesoriów do karmienia.
 3. Instrumentarium terapeuty karmienia.
 4. Studia przypadków - od diagnozy do terapii (materiały filmowe i zdjęcia).

Korzyści: Uczestnik dowie się jak przygotować rodzica do wizyty diagnostycznej, będzie potrafił dokonać diagnozy trudności w karmieniu malucha na etapie rozszerzania diety, nauczy się planować terapię, będzie potrafił poprowadzić terapię karmienia na etapie rozszerzania diety oraz dobrać odpowiednie akcesoria (łyżeczki, kubki), zapozna się z różnymi narzędziami terapeutycznymi oraz możliwościami ich zastosowania. Przedstawione na szkoleniu informacje i techniki pracy będą przydatne w terapii małych pacjentów z zaburzeniami sensorycznymi, motorycznymi , mięśniowymi w obszarze ustno-twarzowym.

Materiały szkoleniowe: obszerna prezentacja, arkusz diagnostyczny, materiał informacyjny dla rodziców dotyczący pierwszej wizyty malucha u logopedy, scenariusze zajęć, pomysły na terapeutyczne zabawy.

❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

Prowadząca: Aneta Palica - neurologopeda, surdopedagog, terapeuta karmienia, specjalista wczesnej interwencji logopedycznej. Zajmuje się diagnozą i terapią noworodków, niemowląt oraz dzieci z wyzwaniami (zespoły genetyczne, MPD, autyzm). Obecnie pracuje w Śląskim Centrum Niemowlaka “guguhopla” w Zabrzu oraz na turnusach neurologopedycznych.