Brak zaplanowanych szkoleń
💰Cena: 179 zł
Odbiorcy: logopedzi, neurologopedzi, pedagodzy, opiekunowie.
Opis: Omówimy fakty i mity dotyczące zagadnienia śpiączki, stanu wegetatywnego i stanu minimalnej świadomości. Poznamy metody diagnozowania i terapii zaburzeń mowy osób porażonych czterokończynowo z afonią. Przedstawimy propozycję ćwiczeń logopedycznych dla osób w śpiączce.
Program szkolenia:
- Śpiączka i inne stany ilościowe zaburzeń świadomości.
- Fakty i mity dotyczące śpiączki.
- Logopeda u Osoby w śpiączce.
- Prawidłowa diagnoza zaburzeń komunikowania się.
- Przygotowanie terapii logopedycznej.
- Wykorzystanie sprzętów logopedycznych i eyetrackerów.
Korzyści:
- zapoznanie się z zagadnieniami śpiączki, stanu wegetatywnego, stanu minimalnej świadomości;
- poznanie zagadnień min. porażenia mięśni obwodowych, rurki tracheotomijnej, dysfagii.
- umiejętność różnicowania stanów świadomości;
- umiejętność dobrania metod diagnozowania zaburzeń komunikacji (afazja, anartria);
- poznanie zastosowania eyetrackerów;
- umiejętność dobrania odpowiednich metod terapii logopedycznej.
Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.
Prowadząca: dr Agnieszka Kwiatkowska, neurologopeda, doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, prezes Fundacji JESZCZE DOPNĘ SWEGO, biegły sądowy w dziedzinie logopedia specjalność: ocena świadomości oraz komunikacji osób w śpiączce, stanie wegetatywnych, stanie minimalnej świadomości, zespole zamknięcia, porażonych czterokończynowo bez logicznego kontaktu. „Terapia neurologopedyczna z osobami w stanie obniżonej świadomości, stanie wegetatywnym czy zespole zamknięcia to moja pasja. Kocham to co robię, bardzo lubię spotykać się z moimi Pacjentami i pomagać Im dać sygnał do świata, że są tam zamknięci w więzieniu swoich ciał. Całe moje zawodowe życie to terapia logopedyczna osób wybudzonych ze śpiączki, które nie odzyskały pełnej świadomości oraz dorosłych z afazją czy dyzartrią. Chcąc dzielić się swoją wiedzą, szczególnie praktyczną wygłosiłam na konferencjach kilkanaście prelekcji na temat osób z ilościowymi zaburzeniami świadomości oraz ich możliwości komunikacji z otoczeniem. Przeprowadziłam wiele szkoleń i warsztatów szczególnie z zastosowania systemu C-Eye I System Sensor. Kształciłam i nadal kontynuuje pracę ze studentami z Uniwersytetów w Bydgoszczy i Toruniu. Jestem współautorką książki „Komputerowe oko świadomości”.