Profilaktyka logopedyczna (cz.I) – Rozwój mowy dziecka w pierwszym roku życia – logopedyczne działania profilaktyczne – szkolenie on-line

Szkolenie skierowane jest do logopedów, neurologopedów interesujących się profilaktyką logopedyczną, wczesną interwencją logopedyczną. Celem szkolenia jest przygotowanie logopedów do pracy terapeutycznej  z noworodkiem/ niemowlęciem w  podejściu holistycznym. Dla rozwoju mowy pod względem komunikacyjnym i artykulacyjnym ważne są pierwsze trzy lata życia dziecka. Wszelkie funkcje związane z mową, zaburzone do trzeciego roku życia, nie mogą być później kształtowane, a jedynie korygowane. Dlatego ważna jest profilaktyka logopedyczna, której celem jest zapobieganie kształtowaniu się nieprawidłowych funkcji pokarmowych, oddechowych, poznawczych już u niemowlęcia, aby w przyszłości mogła prawidłowo się rozwijać komunikacja i artykulacja. Logopedzi/neurologopedzi współpracują z położnymi, doradcami laktacyjnymi, szkołami rodzenia przygotowując i pomagając rodzicom w opiece nad prawidłowym rozwojem dzieci, w tym rozwojem funkcji warunkujących prawidłowy rozwój mowy.

💰Cena 209 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Program szkolenia:

 1. Jakie znaczenie ma okres płodowy dla rozwoju mowy?
 2. Jak przebiega prawidłowy rozwój mowy od pierwszych dni życia do ukończenia  1 r.ż.?
 3. Jak prawidłowo karmić, by wspierać rozwój mowy dziecka i dlaczego tak ważne dla rozwoju mowy jest karmienie piersią, i jak pomóc kiedy karmienie piersią jest niemożliwe?
 4. Jak ssanie, połykanie, gryzienie, żucie wpływają na prawidłowy rozwój mowy?
 5. Smoczki, butelki, kubki „niekapki” i inne gadżety – jak i co stosować, żeby nie zaszkodzić.
 6. Masaż logopedyczny jako wsparcie w rozwoju dziecka.
 7. Jak „rozmawiać” z noworodkiem/niemowlakiem, aby stymulować prawidłowy rozwój mowy?
 8. Jak bawić się z dzieckiem, by wspierać jego całościowy rozwój (rozwój motoryczny, poznawczy, emocjonalny)?
 9. Jak wygląda badanie logopedyczne noworodka/ niemowlaka? ( w tym: odruchowe reakcje oralne, ocena wędzidełek, opieka przed i po frenotomii).
 10. Współpraca z innymi specjalistami – fizjoterapeutą, pediatrą, położną, doradcą laktacyjnym.
 11. Każdy uczestnik otrzymuje materiały informacyjne.

Korzyści – Uczestnicy szkolenia:

 • poznają obszary pracy logopedycznej z noworodkiem i niemowlęciem
 • będą potrafili przeprowadzić diagnozę logopedyczną w ujęciu holistycznym   z uwzględnieniem współpracy z innymi specjalistami i rodzicami dziecka
 • będą potrafili prowadzić działania terapeutyczne uwzględniające obszary rozwoju dziecka.

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 22 maja 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • 16 września 2024 r. (18:00 - 21:00)
 • ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Anna Sowała-Rembielak – więcej informacji o prowadzącej: https://cognitus.pl/o-nas/zespol/