Odruchy orofacjalne i ocena motoryki ustno-twarzowej – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 10 października 2023 r. (18:00 - 21:00)
 • 8 listopada 2023 r. (18:00 - 21:00)

 • 💰Cena 199 zł

  Odbiorcy: Szkolenie skierowane jest do terapeutów wczesnego wspomagania, logopedów, neurologopedów, studentów kierunków logopedycznych.

  Opis: Celem szkolenia jest wyjaśnienie istoty wczesnej interwencji neurologopedycznej u niemowląt oraz omówienie procesu diagnostycznego.

  Program szkolenia:

  1. Istota wczesnej interwencji u noworodków i niemowląt: znaczenie i przyczyny wprowadzenia interwencji.
  2. Prawidłowy rozwój mowy i sposób jego stymulowania u dzieci od 0 do 36. miesiąca życia.
  3. Etapy rozwoju odruchów sfery ustno-twarzowej.
  4. Diagnostyka odruchów traktu ustno – twarzowego u noworodka i niemowlaka (znaczenie, testy diagnostyczne, skutki niezintegrowania), w oparciu o model Oral Motor/Feeding/Oral Placement Assessment.
  5. Ssanie odżywcze i nieodżywcze.
  6. Profilaktyka funkcji orofacjalnych oraz różne podejścia terapeutyczne:
  • stymulacja i usprawnianie aparatu artykulacyjnego z wykorzystaniem masażu obszaru ustno-twarzowego,
  • ustno-twarzowa terapia regulacyjna wg Castillo Moralesa,
  • inne formy wsparcia niemowlaka.

  Korzyści: Uczestnik szkolenia zapozna się z istotą holistycznej oceny obszaru ustno – twarzowego u niemowląt. Zaznajomi się z wytycznymi diagnostycznymi oraz kwestionariuszami wykorzystywanymi w procesie diagnozy.

  Materiały szkoleniowe: Każdy uczestnik szkolenia otrzyma materiały szkoleniowe w wersji pdf do samodzielnego wydruku.

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Magdalena Kosiń – fizjoterapeuta, logopeda, terapeuta i diagnosta zaburzeń integracji sensorycznej, terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki, diagnosta i terapeuta zaburzeń rozwojowych. Ponadto od 12 lat prowadzi Polską Szkołę Sobotnią w Wielkiej Brytanii. Od 18 lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie. Jej pasją zawodową jest praca z dziećmi z zaburzeniem rozwoju. Ukończyła liczne szkolenia specjalistyczne i zawodowe w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Od wielu lat jest szkoleniowcem. Prowadzi liczne szkolenia stacjonarne i online dla specjalistów, terapeutów i nauczycieli. Nie zapomina również o rodzicach, dla których organizuje darmowe konsultacje i szkolenia. Służy im radą i pomocą, aby lepiej zrozumieli swoje dzieci. Swoją pracę kieruje jednak głównie do dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi i problemami. To dzieci są dla niej najważniejsze. Założycielka i właścicielka Gabinetu Terapeutyczno – Szkoleniowego „Puzzle Szkolenia i Terapia” w Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje nad książką na temat autyzmu, która ma być poradnikiem dla rodziców tych dzieci.