Jak napisać opinię logopedyczną? Jaka jest rola rodzica w terapii logopedycznej? – szkolenie on-line

Szkolenie przeznaczone jest dla logopedów. Jego celem jest przyswojenie wiedzy z zakresu pisania opinii logopedycznej. Jego drugim celem jest zrozumienie, jaka jest rola rodzica w terapii logopedycznej. Dzięki udziałowi w szkoleniu dowiesz się, jak napisać opinię logopedyczną oraz jaka jest rola rodzica w terapii logopedycznej.

💰Cena 209 zł

Sprawdź terminy poniżej i zapisz się👇

Część 1
Przeprowadziliśmy diagnozę, mamy już rozpoznanie... i co dalej? Na szkoleniu opowiem o tym, jak ubrać diagnozę w słowa, jak konstruować zdania dotyczące rozpoznania, jak opinię skonstruować graficznie i czy zawsze powinna ona wyglądać tak samo.
Część 2
Rodzic w terapii logopedycznej nie jest tylko biernym obserwatorem. Jego rola jest równie ważna jak rola pacjenta czy logopedy. Wspólnie tworzą trójkąt sukcesu terapeutycznego, w którym każdy element jest niezbędny do osiągnięcia pożądanych efektów. Podczas szkolenia dowiesz się dlaczego zaangażowany rodzic jest nieocenionym wsparciem w procesie terapeutycznym oraz jakie postawy rodziców możemy spotkać podczas terapii. Będą również praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z różnymi postawami rodziców, aby wspólnie pracować nad rozwojem mowy dziecka.
Program szkolenia:
  1. Dlaczego tak ważne jest, by poprawnie postawić diagnozę logopedyczną?
  2. Jak konstruować zdania dotyczące rozpoznania? Jak opinię skonstruować graficznie? Czy opinia logopedyczna zawsze powinna wyglądać tak samo?
  3. Dlaczego rola rodzica w terapii logopedycznej jest tak samo ważna, jak rola dziecka i jak rola logopedy?
  4. Jakie postawy rodziców możemy spotkać podczas terapii?
  5. Co robić, by wspólnie z rodzicem pracować nad rozwojem mowy dziecka?

Materiały szkoleniowe: Po zakończonym szkoleniu każdy uczestnik otrzyma na mejla materiał w formie pdf - będzie on zawierał obie prezentacje ze szkolenia w formie pdf oraz wzór opinii logopedycznej w formie pdf.

Brak zaplanowanych szkoleń

Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia,

Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

Prowadząca - Natalia Miąskowska - logopeda ze specjalizacją z wczesnej interwencji logopedycznej, pedagog przedszkolny i wczesnoszkolny. Posiada kwalifikacje nauczyciela języka polskiego. Pracowała w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sopocie oraz wielu placówkach przedszkolnych i szkolnych. Ukończyła warsztaty masażu Shantala oraz kurs jogopedii. Trener TUS. W "Błękitnej Chatce" w Gdańsku prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną dzieci od lat 2. Pracuje na autorskich kartach pracy.